To byla kvalifikace, pochvaluje si Sainz Jr.

Carlos Sainz Jr. z Renaultu obsadil za piloty Mercedesu a Ferrari pátou pozici v mokré kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Maďarska.
To byla kvalifikace, pochvaluje si Sainz Jr.

Španělský pilot tím zaznamenal svůj nejlepší letošní kvalifikační výsledek, když dosud nejlépe skončil sedmý ve Francii. Pro Sainze Jr. je to zároveň jedenácté umístění v top 10 v dosavadních dvanácti letošních kvalifikacích.

„To byla kvalifikace! S dnešní výkonností jsem skutečně spokojen a je to skvělé, když věci vycházejí! Mít před sebou jen Mercedes a Ferrari je dobrým znamením toho, jak dobře jsme to zvládli v těchto podmínkách,“ řekl Sainz Jr.

Sainz Jr. chce, aby jeho příští smlouva byla dvouletá

Sainz Jr. chce, aby jeho příští smlouva byla dvouletá

„Trochu jsme zariskovali, když jsme se rozhodli zůstat v Q3 na stejné sadě pneumatik. Díky tomu jsem byl schopen zajet velmi dobrý čas i přesto, že v pneumatikách nebyla výkonnost na to se zlepšit v mém posledním kole. Byl jsem skutečně šťastný, když jsem na ceduli viděl P3, také z pátého místo na konci kvalifikace mám velmi dobrý pocit. Body se nicméně rozdávají až zítra. Strategie pneumatik a start budou obzvlášť důležité, jsem ale přesvědčen o tom, že můžeme mít dobrý závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Toro Rosso se dostalo letos poprvé do Q3 s oběma vozy

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00