To byla kvalifikace, pochvaluje si Sainz Jr.

Carlos Sainz Jr. z Renaultu obsadil za piloty Mercedesu a Ferrari pátou pozici v mokré kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Maďarska.
To byla kvalifikace, pochvaluje si Sainz Jr.

Španělský pilot tím zaznamenal svůj nejlepší letošní kvalifikační výsledek, když dosud nejlépe skončil sedmý ve Francii. Pro Sainze Jr. je to zároveň jedenácté umístění v top 10 v dosavadních dvanácti letošních kvalifikacích.

„To byla kvalifikace! S dnešní výkonností jsem skutečně spokojen a je to skvělé, když věci vycházejí! Mít před sebou jen Mercedes a Ferrari je dobrým znamením toho, jak dobře jsme to zvládli v těchto podmínkách,“ řekl Sainz Jr.

Sainz Jr. chce, aby jeho příští smlouva byla dvouletá

Sainz Jr. chce, aby jeho příští smlouva byla dvouletá

„Trochu jsme zariskovali, když jsme se rozhodli zůstat v Q3 na stejné sadě pneumatik. Díky tomu jsem byl schopen zajet velmi dobrý čas i přesto, že v pneumatikách nebyla výkonnost na to se zlepšit v mém posledním kole. Byl jsem skutečně šťastný, když jsem na ceduli viděl P3, také z pátého místo na konci kvalifikace mám velmi dobrý pocit. Body se nicméně rozdávají až zítra. Strategie pneumatik a start budou obzvlášť důležité, jsem ale přesvědčen o tom, že můžeme mít dobrý závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Toro Rosso se dostalo letos poprvé do Q3 s oběma vozy

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10