Tlak ze strany Dennise je pro McLaren pozitivní, říká Magnussen

Kevin Magnussen se nechal slyšet, že je pro McLaren tlak ze strany jeho výkonného ředitele Rona Dennise na zlepšení výkonů přínosem.
Tlak ze strany Dennise je pro McLaren pozitivní, říká Magnussen

Dennis před Velkou cenou Velké Británie kritizoval Jensona Buttona za to, že se dostatečně nesnaží vypořádávat s výzvou, kterou mu svými výkony dává jeho týmový kolega Magnussen. Na to mistr světa z roku 2009 odpověděl na Silverstonu čtvrtým místem, což je pro McLaren nejlepším umístěním od úvodního závodu v Austrálii, kde skončili po diskvalifikaci Daniela Ricciarda oba piloti na stupních vítězů.

Podle Magnussena, který v posledním závodě dojel sedmý, pak Dennisova kritika pomůže týmu zlepšit výkony po obtížném začátku sezóny.

„Je dobré, že na nás Ron vyvíjí tlak, patří to k jeho největším přínosům,” řekl Magnussen. „Všechny to dostává pod tlak a vědí, že musí podávat dobré výkony, doufám tedy, že všichni v týmu to cítí stejně, jelikož jsme dobrý tým.

Ron Dennis vystřelil na Buttona varovný výstřel

Ron Dennis vystřelil na Buttona varovný výstřel

Potřebujeme ze sebe zkrátka dostat maximum a odvést co nejlepší možnou práci, a přesně takový efekt na nás Ron má. Myslím, že je pozitivní, že působí takovou energií.”

Podle závodního ředitele Érica Boulliera pak Dennisův přístup není ničím novým, jen zkrátka vystihuje jeho závodnickou povahu.

„Ron odjakživa všechny tlačil. Je to skvělý závodník, miluje vítězství, a když chcete vyhrávat, musíte tlačit sebe i ostatní správným směrem. Na každého v týmu vyvíjí tento pozitivní tlak, aby se ujistil, že budeme brzy znovu vyhrávat,” dodal na adresu Dennise Boullier.

Diskuze (3) Další článek: Whiting: Pevné restarty jsem navrhl spolu s McLarenem
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00