Tlak v pneumatikách jsme měli podle doporučení Pirelli, tvrdí Mercedes

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn odmítl, že by za selháním pneumatiky na voze Lewise Hamiltona mohl příliš nízký tlak.
Tlak v pneumatikách jsme měli podle doporučení Pirelli, tvrdí Mercedes

Brawn hovořil na téma incidentů ze Silverstonu ještě předtím, než Pirelli vydalo své vysvětlující prohlášení.

"Myslím, že co se týče tlaků, lidé byli v rámci doporučeného rozpětí od Pirelli, také to bylo rozpětí, ve kterém jsou pneumatiky nejkonkurenceschopnější," řekl. "Dobré je, že doposud byly tlaky, které chtělo Pirelli, takové, že při nich pneumatiky stejně fungují nejlépe, takže nikdo neměl motivaci je nedodržovat. Nemyslím, že někdo měl moc nízký tlak, my určitě ne."

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff hovořil až po vysvětlení Pirelli a přiznal, že zejména zaměňování pravé a levé zadní pneumatiky bylo běžnou praxí.

"Hodně týmů přehazuje pneumatiky a je tu dost široké pásmo tlaků, které smíte použít," vysvětloval. "Takže hádám, že Pirelli bude trochu jasnější při doporučování týmům, co se odklonu kol týče, což byl před rokem nebo dvěma problém jednoho z našich konkurentů, a co se tlaků a přehazování zadních pneumatiky týče. Většina týmů pneumatiky přehazuje a dělá to mnoho závodů."

Mercedes v každém případě hodlá udělat vše pro to, aby byly ve spolupráci s Pirelli odstraněny všechny problémy.

"Bezpečnost je prioritou a nastala chvíle, kdy musí formule 1 předvést jednotu a soustředit se na řešení problémů. Ať už Pirelli dělá cokoliv, my u Mercedesu jdeme vpřed a maximálně ho podporujeme," dodal.

Další článek: Vettel odstavil auto tak, aby pomohl Webberovi, naznačuje Lotus

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10