Titul získá nejspolehlivější, a nikoliv nejrychlejší vůz, věští Lauda

Niki Lauda coby jeden z šéfů týmu Mercedes považuje spolehlivost nových pohonných jednotek za tak zásadní, že podle něj rozhodne o titulu.
Titul získá nejspolehlivější, a nikoliv nejrychlejší vůz, věští Lauda

Že nové motory budou mít příští rok velký vliv na výsledky, předpovídají téměř všichni. Lauda však zašel ještě dál a říká, že spolehlivost techniky určí mistry světa.

"Nikdo neví," odpověděl na otázku Autosportu, zda může Mercedes příští rok vyhrát titul. "Ale cílem musí být spolehlivost. Kdo bude mít nejspolehlivější motor, převodovku a auto, vyhraje šampionát."

"Příští rok to nebude rychlost, ale spolehlivost. Na tom musíme všichni pracovat."

Situaci komplikuje motorářům a týmům nejen fakt, že pracují s novými technologiemi, ale také omezení dané pravidly, které umožňuje každému jezdci použít za celý rok jen pět namísto dosavadních osmi pohonných jednotek.

Podle Laudy nová pravidla v každém případě nabídnou příležitost promíchat pořadí podobně jako změny v roce 2009.

"Je to velká výzva a velká příležitost posunout se znovu vpřed. Ale tahle výzva je na straně motoru, převodovky a auta, takže je to jiné než v minulých letech. Já se na to těším," uzavřel.

Další článek: Force India: Pokud Mercedes postaví dobrý motor, musíme mířit na pódia

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.