Titul vyhrál opět britský jezdec s číslem 22 a motorem Mercedes

V Brixworthu a Stuttgartu se znovu slaví.
Mercedes získal jezdecký mistrovský titul podruhé v řadě a znovu mu ho dovezl britský jezdec ve voze s číslem 22. Stuttgartská automobilka navíc získala konstruktérský titul poprvé od roku 1998, proto má důvody k oslavám.

"Je to velmi potěšující," řekl Norbert Haug. "Jsem za kluky velmi rád, je to pohádka. Zavolali (Brawn) nám 5. prosince a o tři měsíce později byli v Barceloně nejrychlejší na kolo a závodní vzdálenost - to je neuvěřitelné."

"A co se týče McLarenu, tak nikdo v závěrečné fázi sezóny nezískal více bodů než my, takže jsme to celkem dobře dohnali. Jenson byl velmi silný a odhlodaný, zaslouží si to."

"A podruhé v řadě je to vůz s číslem 22, dva Angličané v řadě, dvakrát v řadě vyhrál motor Mercedes a je to také podruhé, co mistr světa získal potřebné body pátým místem v Brazílii."

Ještě minulý rok dodával Mercedes své motory jen týmu McLaren, zatímco letos pohání jeho agregáty ještě vozy týmů Brawn GP a Force India. Podle Hauga jsou tyto spolupráce velmi přínosné, nejen díky zisku titulů.

"Domníváme se, že má Mercedes velmi dobrou image," řekl. "Lidé vědí, že jsme závodníci a ne kecalové nebo intrikáři. Jsme tvrdí závodníci. Díky prodeji našich motorů jsme vydělali peníze a zákazníci jsou spokojení."

"Co se týče motorů, jedeme přesně podle plánu. Vzpomeňte si, kde jsme byli před pěti lety nebo na začátku roku 2006 s osmiválci. Letos jsme neměli jediné selhání. Jsme naprosto spokojení."
Další článek: Vozy týmu Williams budou v příštím roce pohánět motory Cosworth

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna