Titul ve WEC není na úrovni F1, potvrzuje Alonso. Dominantní auto má ale i Hamilton.

Fernando Alonso je blízko zisku titulu ve vytrvalostních závodech.
Foto: Toyota Gazoo Racing
Titul ve WEC není na úrovni F1, potvrzuje Alonso. Dominantní auto má ale i Hamilton.  | Foto: Toyota Gazoo Racing

„Ne, nemyslím si,“ reagoval Alonso pro Crash.net na dotaz, zda by dal titul z WEC na úroveň titulů ve F1 z let 2005 a 2006.

„F1 je královnou motorsportu. Tak to je. Jde také o náročnost šampionátu a zisku titulu. Letos máme velmi dominantní auto. Jsem jistý, že Lewis Hamilton také nedává svůj titul z roku 2008 na úroveň těch z posledních čtyř let. Je to jiné.“

Vandoornův vůz měl poškozenou převodovkou, Alonsa potěšil bodový zisk

Vandoornův vůz měl poškozenou převodovkou, Alonsa potěšil bodový zisk

Alonsův vůz číslo 8 vede šampionát WEC o 31 bodů před sesterským vozem 7. Sérii čeká ještě jeden závod a to v Le Mans, za který se uděluje více bodů. Vítěz získá 38 bodů a 1 bod dostane držitel pole position. Toyotě číslo 8 tak může v zisku titulu zabránit jen odstoupení ze závodu nebo nějaké velmi vážné problémy. Menší problémy se dají opravit a ztráta několika kol a pozic nemusí v cíli vadit. 

„Musíme prostě dokončit Le Mans,“ pokračuje Alonso. „Vypadá to snadně, protože vloni jsme dokončili bez problémů, ale pokud se podíváte na historii závodu, tak jeho dokončení snadné není.“

„Budeme muset být velmi opatrní a soustředění po celou dobu závodu, protože stát se může spousta věcí. Samozřejmě, že druhé auto je ve stejné pozici. Potřebují, aby se nám stala spousta věcí a jim nic. Pokud se budeme snažit kopírovat jejich závod, tak to zvládneme.“

Alonso vloni v Le Mans vyhrál, takže už dříve přiznal, že zisk titulu ve WEC je pro něj nyní důležitější než obhajoba vítězství.

Foto: Toyota Gazoo Racing

Diskuze (42) Další článek: Muži mají problém, když je porazí žena, říká Désiré Wilsonová
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00