Titul si zasloužil Alonso, říká šéf Ferrari

Stefano Domenicali je velmi zklamaný, že Fernando Alonso neuspěl v boji o titul. Je přesvědčený, že letošním mistrem měl být právě španělský jezdec.
Titul si zasloužil Alonso, říká šéf Ferrari

"Je to sport a tak to chodí. Těsně prohrát jezdecký titul dvakrát za poslední tři roky, to hodně bolí, o tom vás můžu ujistit," řekl šéf Scuderie po brazilském finále.

"Jsem zvlášť zklamaný za Fernanda, který si jako nikdy dřív opravdu zasloužil vyhrát. Byl výjimečný, nejen svým jezděním, ale hlavně svými lidskými kvalitami, které ukázal v rámci týmu."

Konečný rozdíl v tabulce šampionátu byl velmi malý, což Ferrari vedlo k úvahám, co mohlo či nemohlo udělat jinak.

"Kde jsme ztratili tři body?  Těžko říct, ale chci jen upozornit na to, že Fernando skončil tam, kde skončil, přičemž fakticky závodil jen v 18 závodech z 20. Těch pár set metrů, které odjel ve Spa a Suzuce, leží jako těžký kámen na dnešním výsledku," povzdechl si Domenicali.

"Jistě, nemůžeme ignorovat skutečnost, že jsme mu a Felipemu nedokázali dát rychlejší auto, hlavně na začátku sezóny, to nás také stálo hodně. A naším hlavním cílem pro rok 2013 by mělo být právě dát našim jezdcům vybavení, se kterým budou moci okamžitě vyhrávat."

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Hamilton, nejrychlejší zastávku měl Vettel