Titul si zaslouží všichni čtyři kandidáti, míní Alonso

Zatímco formuli 1 čeká jedno z nejdramatičtějších finále v historii, ve kterém se o titul utkají čtyři jezdci, Fernando Alonso má jasno. Podle Španěla odvedli všichni adepti dobrou práci a nárokovat si vítězství můžou stejně.
Titul si zaslouží všichni čtyři kandidáti, míní Alonso

"Všichni kandidáti si tento titul zaslouží," uvedl Alonso pro AutoHebdo. "Sebastian měl velmi pěkný šampionát, i když ho potkalo několik technických problémů. Markův šampionát byl také solidní, stejně tak Lewis byl velmi silný. Co se nás týče, auto možná nebylo nejlepší, ale tým nakonec svedl v šampionátu velmi odhodlaný a chytrý boj. Myslím, že výhru v tomto šampionátu si zaslouží každý z nás."

Největšími favority na konečné vítězství jsou díky bodovým ziskům Alonso a Webber, přičemž Australanovi by stačilo, kdyby Red Bull získal další dvojité vítězství s ním v čele. Podle Alonsa to ale konkurence z Milton Keynes nebude mít v Abú Zabí tak snadné.

"Je pravda, že red bully jsou favority, hlavně v kvalifikaci, ale myslím, že nám by to mohlo jít velmi dobře v závodě," řekl. "Podle mě by se mohly mezi red bully vtlačit také mclareny díky svým dobrým startům, takže si myslím, že pro Red Bull bude nakonec velmi těžké udržet první a druhé místo celý závod."

Diskuze (80) Další článek: Být ve formuli 1 i v příštím roce, to je teď Hülkenbergův hlavní cíl
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10