Titul si zaslouží všichni čtyři kandidáti, míní Alonso

Zatímco formuli 1 čeká jedno z nejdramatičtějších finále v historii, ve kterém se o titul utkají čtyři jezdci, Fernando Alonso má jasno. Podle Španěla odvedli všichni adepti dobrou práci a nárokovat si vítězství můžou stejně.
Titul si zaslouží všichni čtyři kandidáti, míní Alonso

"Všichni kandidáti si tento titul zaslouží," uvedl Alonso pro AutoHebdo. "Sebastian měl velmi pěkný šampionát, i když ho potkalo několik technických problémů. Markův šampionát byl také solidní, stejně tak Lewis byl velmi silný. Co se nás týče, auto možná nebylo nejlepší, ale tým nakonec svedl v šampionátu velmi odhodlaný a chytrý boj. Myslím, že výhru v tomto šampionátu si zaslouží každý z nás."

Největšími favority na konečné vítězství jsou díky bodovým ziskům Alonso a Webber, přičemž Australanovi by stačilo, kdyby Red Bull získal další dvojité vítězství s ním v čele. Podle Alonsa to ale konkurence z Milton Keynes nebude mít v Abú Zabí tak snadné.

"Je pravda, že red bully jsou favority, hlavně v kvalifikaci, ale myslím, že nám by to mohlo jít velmi dobře v závodě," řekl. "Podle mě by se mohly mezi red bully vtlačit také mclareny díky svým dobrým startům, takže si myslím, že pro Red Bull bude nakonec velmi těžké udržet první a druhé místo celý závod."

Diskuze (80) Další článek: Být ve formuli 1 i v příštím roce, to je teď Hülkenbergův hlavní cíl
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo