Titul nemáme ve svých rukou, přiznává Alonso

Fernando Alonso bude potřebovat zaváhání Sebastiana Vettela, pokud má vyhrát letošní šampionát. Ferrari totiž pořád výkonnostně ztrácí.
Titul nemáme ve svých rukou, přiznává Alonso

Alonso zaostává za Vettelem o 10 bodů. Pokud jich německý závodník získá tento víkend o 15 víc než španělský rival, stane se mistrem světa.

"Je to popáté, co přijíždím na poslední závody a bojuji o titul," připomněl Alonso. "Máme jistou šanci, ale potřebujeme pomoc od Red Bullu."

Slabinou Ferrari zůstávají kvalifikace. Po startu se musí Alonso probíjet dopředu, zatímco mu čelo ujíždí. "Víme, že nemáme nejsilnější komplet, v průměru se kvalifikujeme šestí nebo sedmí."

"Takže pokud se kvalifikujeme šestí nebo sedmí, lidé budou říkat, že se můžeme rozloučit s šampionátem, ale to je naše obvyklá pozice. Není to naše silná stránka, tou je zisk většího počtu bodů než ostatní v neděli. Jsem si jistý, že se nám to podaří i v příštích dvou závodech."

Diskuze (49) Další článek: Vyšší moc už nebude omluvenkou pro zastavení na trati v kvalifikaci
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30