Titul GP2 má velmi nízkou váhu, zlobí se šampion Palmer

Zatímco Brit sedačku pro sezónu 2015 nesehnal, Felipe Nasr, kterého porazil, závodit bude.
Titul GP2 má velmi nízkou váhu, zlobí se šampion Palmer

Jolyon Palmer se nechal slyšet, že je velice zklamaný z toho, že nesehnal místo ve startovním poli formule 1 pro sezónu 2015, přestože vybojoval titul šampiona GP2.

Britský závodník si zajistil celkové vítězství již v ruském Soči, tedy s předstihem jednoho závodního víkendu. Na finále do Abú Zabí však přijel stále bez sedačky, zatímco Brazilec Felipe Nasr, kterého v šampionátu porazil, byl do té doby oznámen do sestavy Sauberu.

Palmer je tak po Davidem Valsecchim a Fabiu Leimerovi již třetím šampionem GP2 v řadě, který se po zisku titulu nedostal do formule 1.

„Je to zklamání, vážně, protože lidi, které jsem porazil, v sestavě jsou a není nic, co bych s tím mohl udělat,“ řekl Palmer. „Vyhrál jsem šampionát s předstihem jednoho víkendu, udělal jsem letos všechno, co jsem mohl a získal ten titul GP2 taky s trochou stylu a kluk, kterého jsem celý rok s přehledem porážel (Nasr) v poli je.

Tak to ale letos ve formuli 1 je, on má sponzory a Sauber je potřebuje. Pokud o tom budu přemýšlet příliš, hodně zahořknu, takže nejlepší bude zaměřovat se na to, s čím mohu něco udělat, nestarat se o to, co dělají jiní a snažit se dostat maximum ze své budoucnosti.“

Nicméně, Palmer podotkl, že reputace GP2 trpí, když se její šampioni nedostávají do formule 1.

„Ano, myslím, že je to rozhodně špatný obrázek, protože jaký smysl má vyhrát, když vás to vlastně nedostane nad člověka, který skončil v šampionátu třetí? Nasr ukázal, že je také dobrý jezdec a zřejmě si místo ve formuli 1 zaslouží, ale porazit ho by ze mě mělo udělat někoho, kdo je hoden místa ve formuli 1.

Zároveň se ale musím ptát, co takoví (jako já) mají dělat? Tohle je současný stav formule 1, peníze jsou klíčové a je to něco, čeho on má hojně.“

Další článek: Musíme se rozhodnout, co je nejlepší pro tým, říká Boullier

Témata článku: , ,