Timo Glock do závodu nenastoupí, musí odpočívat

Timo Glock chyběl ve včerejší kvalifikaci na Velkou cenu Evropy a na radu lékařů se nezúčastní ani dnešního závodu. Během dne bude odpočívat a večer poletí zpátky domů.
Timo Glock do závodu nenastoupí, musí odpočívat

Střevní infekce trápila německého pilota během celého víkendu. Včera kvůli zdravotním potížím dokonce vynechal kvalifikaci, aby se mohl dát dohromady na dnešní závod. Po kvalifikaci podstoupil důkladnou lékařskou prohlídku, která však nepřinesla nejlepší zprávy. Glockovi bylo doporučeno vynechat závod. I když dostal Němec povolení odstartovat do Velké ceny Evropy z posledního místa na startu, bude raději odpočívat.

Prohlášení týmu říká: "V návaznosti na zdravotní problém, který zabránil Timu Glockovi zúčastnit se včerejší kvalifikace na Velkou cenu Evropy ve Valencii, může Marussia F1 Team potvrdit, že Timo není schopen soutěžit v dnešním závodě."

"Včera odpoledne Timo podstoupil lékařskou prohlídku a jeho příznaky napovídají, že trpí střevní infekcí. Bylo mu řečeno, že by pro něj bylo nerozumné zúčastnit se závodu vzhledem k vážnosti onemocnění a že by se měl raději zaměřit na zotavování."

"Timo strávil odpoledne odpočinkem ve svém hotelu ve Valencii a je v dobrém rozpoložení. Později dnes odpoledne se vrátí domů."

Další článek: Týmy uvažují o zákazu nahřívacích deček, možná už od příštího roku