Ticktum je na F1 připravený. Má to ale háček

Pierre Gasly byl potvrzen jako jezdec u Red Bullu pro příští rok. Jedna tajenka je tím vyřešená, druhá se tím naopak otevírá. Kdo nahradí Gaslyho u Toro Rosso?
Ticktum je na F1 připravený. Má to ale háček

Za Toro Rosso jezdí obvykle junioři Red Bullu. Helmut Marko ale momentálně nemá koho povolat. Dan Ticktum závodí v evropské F3, podle Marka je sice trochu divočejší, ale má velký talent.

Poradce Red Bullu by ho zřejmě neváhal příští rok posadit do vozu formule 1. Ticktum ale nemá body pro zisk super licence. Příští rok by se v lepším případě mohl účastnit pátečních tréninků.

„Nemám žádné informace,“ reagoval Ticktum pro Sky Sports. „Jediné, co mohu udělat, je pokračovat závod po závodě, vyhrát co nejvíce a uvidím, kde skončím.“

„Pokud budu mít na konci roku body pro super licenci a bude tu příležitost, pak je na šéfovi, zda cítí, že jsem připravený nebo ne.“

„Je tam vždy prostor pro zlepšení, ale mám pocit, že bych mohl přijat tuto výzvu. Pokud nebudu mít body, pak se šéf rozhodne, kam se příští rok vydám. “

Na dotaz, zda mu Helmut Marko alespoň naznačil, jaké s ním má plány, reagoval: „Nevím nic a to doslova. Uvidíme. V příštích měsících bych měl vědět více.“

Ticktum ale nebude mít nutný počet bodů ani v případě vítězství v šampionátu. Příští rok by musel přestoupit do F2 nebo třeba do japonské super formule, ve které jezdil už Gasly. Za vítězství v evropské F3 je 30 bodů. Za super formuli 20. Ticktumovi by stačilo v případě vítězství v F3 skončit v super formuli i na třetím místě.

Foto: Red Bull Content Pool

Další článek: Mercedes si zkracuje letní přestávku vtipnými videi

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10