Ticktum dostal nabídky od týmů F1, ve hře je ale i konec kariéry

O Daniela Ticktuma projevilo podle jeho slov zájem několik týmů formule 1, které chtějí, aby se 20letý Brit stal členem jejich juniorského programu. Kdyby ale nebyla šance dostat se do F1, zvažoval by i konec kariéry.
Ticktum dostal nabídky od týmů F1, ve hře je ale i konec kariéry

Letos v červnu Red Bull Ticktuma vyřadil ze svého jezdeckého programu a skončil i v japonské super formuli, kde byl průběžně patnáctý. Zbytek roku pak strávil hledáním sedačky pro příští sezónu.

Pro sezónu 2020 bylo Ticktumovo jméno skloňováno ve spojitosti s týmem DAMS ve formuli 2. Jeho týmovým kolegou by mohl být Sean Gelael. Současní jezdci týmu Nicholas Latifi a Sergio Sette Camara by na konci sezóny měli z francouzského týmu zřejmě odejít.

Ticktum věří, že pokud se mu bude příští rok v závodění dařit, mohl by si tím otevřít dveře k některému z týmů formule 1.

„Máme něco vyřešeno (pro příští rok), nemohu ale zacházet do větších detailů. Spousta lidí bude vědět, jakým směrem se vydám. Velmi brzy bude všechno oznámeno. F1 je konečným cílem. Bylo to tak od chvíle, co jsem začal jít cestou monopostů,“ řekl Ticktum pro Motorsport.com.

„Pokud se nedostanu do F1 nebo nebudu mít velmi dobrou sedačku někde jinde, možná zapomenu na motorsport. V takové situaci nikdy nevíte. Když se nedostanete do F1 a dostanete úžasnou smlouvu ve formuli E, tak ji pravděpodobně neodmítnete,“ přiznává.

„Jiné to je, když jste v pozici (že máte nabídku mimo F1), ale konečným cílem je formule 1. Ve svých cílech jsem vždy poměrně realistický a myslím, že tohle je reálné. Kdybych si nemyslel, že by to bylo možné, řekl bych to.“

Dan Ticktum už není členem juniorského programu Red Bullu

Dan Ticktum už není členem juniorského programu Red Bullu

Na dotaz, zda dostal nabídky z jiných juniorských programů, řekl: „Pár lidí a pár týmů projevilo zájem. Všichni říkají více méně to samé: 'jdi a ukaž se v tom, co budeš dělat příští rok'. Snad když budu mít příští rok dobrou sezónu, otevře to spoustu dveří. Možná i ty u Red Bullu, kdo ví.“

Ticktum se letos do závodní sedačky vrátil ke konci sezóny formule Regional European, kde v šesti závodech neskončil hůře než osmý.

Minulý víkend závodil ve formuli 3 ve Velké ceně Macaa, kam přijel jako vítěz posledních dvou ročníků tohoto prestižního závodu ně městské trati Guia.

V kvalifikačním závodě se připletl do hromadné kolize, kvůli čemuž musel do hlavního závodu startovat až z 26. pozice. Po stíhací jízdě nakonec v cíli obsadil třinácté místo.

Foto: FIA F3

Další článek: Kyalami ožívá. V bývalém dějišti GP JAR se po letech uskutečnil mezinárodní závod

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10