Tichá formule 1 porušuje smlouvu, stěžují si pořadatelé australské GP

Australská Grand Prix Corporation (AGPC) je coby pořadatel závodu v Melbourne zklamaná podívanou, jakou nabízí formule 1 v éře nových pohonných jednotek.
Tichá formule 1 porušuje smlouvu, stěžují si pořadatelé australské GP

Monoposty jsou s přeplňovanými šestiválci o poznání tišší, než byly loni s atmosférickými osmiválci, a to podle pořadatelů ubírá na dramatičnosti Grand Prix.

„Jedním z aspektů toho (zvuku) je, že to bylo nudnější než kdy dřív,“ uvedl ředitel AGPC Andrew Westacott pro Fairfax rádio. „Patří to do mixu a chemie, kterou budou muset zvládnout.“

Ticho

Nové F1 jsou tak tiché, že je možné se v pit lane pohybovat bez sluchátek a jezdci si pochvalují, jak dobře slyší týmovou komunikaci ve vysílačce.

Pořadatelé závodů mají samozřejmě zájem o co největší návštěvnost, protože mají příjmy z prodeje lístků, a Australané se domnívají, že formule 1 nedodala, co podle smlouvy měla, protože tišší vozy nejsou tak atraktivní.

„Ron (Walker – předseda AGPC) o tom s Ecclestonem po závodě mluvil a řekl mu, že se to fanouškům tady nelíbilo. My platíme za produkt, máme podepsané smlouvy a tímhle se zabýváme velmi, velmi vážně, protože máme za to, že asi došlo k porušení smlouvy.“

Nutno připomenout, že Walker je přítelem Bernieho Ecclestona, který si sám na tišší šestiválce stěžoval, takže je třeba brát taková prohlášení s rezervou.

Další článek: Riccardo se málem nedostal na startovní rošt domácího závodu