Ti, kdo tvrdí, že něco vědí, nevědí nic, říká Todt o stavu Michaela Schumachera  | Foto: Getty Images / Paul Gilham

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Ti, kdo tvrdí, že něco vědí, nevědí nic, říká Todt o stavu Michaela Schumachera 

Jean Todt potvrdil, že je jeden z mála lidí, který se skutečně setkává s Michaelem Schumacherem.

Na konci letošního roku to bude 10 let od chvíle, co měl Michael Schumacher nehodu na lyžích. Od té doby uplynula spousta času. Schumacherův „profil“ je na sociálních sítích, na Netflixu se objevil dokument o jeho kariéře, jeho syn Mick debutoval ve F1, ze které ale minimálně dočasně odešel – respektive z pozice závodního jezdce, protože dál působí v roli rezervního jezdce u Mercedesu.

Stalo se toho hodně, ale to hlavní ne – stále oficiálně nevíme, jak na tom Michael Schumacher je a zda ho veřejnost ještě někdy uvidí.

Občas se objeví spekulace v bulvárním tisku. Bývalý šéf Ferrari Jean Todt před podobnými informacemi varuje.

„Ti, kdo tvrdí, že něco vědí, nevědí nic,“ řekl Todt pro Corriere della Sera. „Musíme je nechat v klidu, musíme respektovat Corinnino rozhodnutí,“ říká Todt o mlčení Schumacherova okolí po „nehodě, která měla následky“.

On sám má podrobné informace. „Víme to. Často je navštěvuji, jeho rodina je moje rodina.“

Kromě Schumachera promluvil Todt také o formě Astonu Martin. „Je to tým, který meziročně nejvíce vyrostl, to je jisté.“ Co je klíčem k tomuto úspěchu? „Udělali dobrá rozhodnutí, aby měli správné lidi a dosadili je na správné místo. A je nezbytné mít v každé oblasti ty nejlepší lidi a správně je koordinovat, aby se vytvořilo plodné prostředí.“

Doporučujeme

Články odjinud