Theissen: Týmů příští rok možná nebude ani třináct

Bývalý šéf BMW Sauberu doufá, že jeho stáj ve formuli 1 zůstane.
Automobilka BMW z formule 1 odešla a její bývalý tým v Hinwilu čeká, co s ním bude. Finanční prostředky zajistil nový majitel Qadbak, ale místo na startovním roštu nemá. Podle Maria Theissena by stáj mohla zůstat, protože zřejmě ne všichni své plány dotáhnou do konce.

"V tuto chvíli evidentně neexistuje jednomyslná shoda o 14. týmu, takže odchod jiného týmu by z našeho pohledu byl tou nejsnadnější cestou," řekl Theissen pro Autosport.

"Všichni říkají, že je to pravděpodobné (že někdo odejde). Je nepravděpodobné, že příští rok bude připraveno čtrnáct týmů, možná dokonce ani třináct. Ale všechno jsou to v tuto chvíli jen spekulace."

Času ale už moc nezbývá, tým potřebuje mít jistotu účasti v šampionátu, pokud má v přípravách pokračovat naplno.

"Majitelé by chtěli rozhodnutí co nejdříve, stejně jako my, protože smlouvy s jezdci a sponzory můžete podepsat, až když máte místo na roštu," uvedl. "Takže o to usilujeme společně."

"Není tu žádný konečný termín. Žádné nejzazší datum jsme nestanovili. Jen je to každým dnem těžší. Doufám, že se rozhodne před koncem roku."

Theissen tým BMW vedl od jeho vzniku, ale zatím se nerozhodl, co bude dělat dál. Možností má několik, včetně setrvání u stáje v Hinwilu.

"Je otevřená," řekl o své budoucnosti. "Určitě mám možnost zůstat u BMW u ostatních závodních programů. Ale schválně jsem to rozhodnutí nechal až na dobu po posledním závodě, takže se rozhodnu v následujících týdnech."

"Ale prioritou je získat pro tým místo na roštu. A dokonce i poté si svojí budoucnost teprve promyslím."
Další článek: Sutil má zajímavou nabídku od Force Indie, zřejmě u týmu zůstane

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.