Theissen: Je těžké prorazit mezi týmy s dvojitým difuzorem

Jezdci BMW skončili v kvalifikaci osmý a jedenáctý.
Klepněte pro větší obrázekRobert Kubica dnes v kvalifikaci skončil osmý a Nick Heidfeld jedenáctý. Mezi Brawn, Toyotu a Red Bull, které okupují přední příčky, nedokázalo BMW vmáčknout ani jedno ze svých aut.

Kvůli penalizacím Rubense Barrichella a Sebastiana Vettela ale budou jezdci BMW startovat šestý a desátý.

„Čekali jsme déšť a ono nic. Výsledek kvalifikace potvrdil obrázek, který jsme si udělali v Melbourne. Je těžké prorazit mezi týmy, které jezdí s dvojitým difuzorem. Vzhledem k tomu musíme být spokojení s tím, co máme,“ řekl ke kvalifikaci šéf týmu Mario Theissen s odkazem hlavně na Brawn a Toyotu.

Kubica podle vlastních slov spokojený je, přestože měl se svým monopostem problémy. „Auto bylo nestabilní v zadní části a špatně se mi ovládalo. V zatáčkách jsem dělal, co jsem mohl, ale na dlouhých rovinkách měli výhodu jezdci s KERS,“ řekl.

„Budu startovat na špinavé straně okruhu a navíc za sebou budu mít auta s KERS. Bude to zajímavé,“ dodal.

Jeho týmový kolega Nick Heidfeld na druhé straně není spokojený vůbec. „Jsem velmi zklamaný. Do druhé části jsem se dostal na sedmém místě, vypadalo to dobře, ale pak při druhém výjezdu byl na trati provoz. Dvě auta přede mnou, jedno za mnou – nemohl jsem zahřát pneumatiky a moje rychlé kolo pak nebylo dost dobré,“ postěžoval si.

„Ale používal jsem dneska KERS a pomohlo to. Hlavně v prvním sektoru, kde jsem byl celou dobu jeden z nejrychlejších,“ připustil.

„Zítra má s velkou pravděpodobností pršet, tak snad se pořadí zamíchá,“ uzavřel dnešní hodnocení Theissen.
Další článek: Vettel doufá, že déšť zamíchá pořadím