Thajsko uvažuje o závodu formule 1. Má země Red Bullu šanci?

V Thajsku se ozývají hlasy, podle kterých je třeba zvýšit mezinárodní prestiž země. Jednou z možností je uspořádat událost světového formátu, jakým je závod formule 1.
Thajsko uvažuje o závodu formule 1. Má země Red Bullu šanci?

Každým rokem ohlásí alespoň pět zemí, že zvažují pořádání závodu formule 1, ale z finančních důvodů a omezeného místa v kalendáři svůj záměr nikdy neuskuteční (což často předem vědí). Možná do těchto projektů spadá i poslední záměr Thajska, ale v každém případě si zaslouží více pozornosti než ostatní.

V Thajsku oznámili, že si nechají udělat studii, na kolik by je přišel závod formule 1 a kolik by na něm vydělali. Inspirací je jim Singapur, který si prostřednictvím formule 1 dělá velkou reklamu ve světě a odhady hovoří až o miliónovém nárůstu zahraničních turistů.

Thajci proto také uvažují o závodě formule 1, stejně jako v Singapuru by měl být městský, a to v ulicích Bangkoku. A proč by se mohla thajská snaha lišit od ostatních? Protože ačkoliv to není na první pohled zřejmé, k formuli 1 má Thajsko blízko a najít finanční prostředky by nemuselo být nemožné.

Thajsko je totiž zemí Red Bullu. Tento nápojový gigant je z většiny (51 procent) vlastněn rodinou Yoovidhyů, zatímco Dietrichu Mateschitzovi, který je globální tváří Red Bullu ve světě, patří zbylých 49 procent. Red Bull Racing dokonce loni zavítal se svým monopostem do Bangkoku a jezdil na oslavě králových narozenin.

Thajsko ovšem musí čelit tvrdé asijské konkurenci, formule 1 jezdí už v Malajsii, Singapuru, Koreji, Číně, Japonsku a letos se přidá Indie. Jako vždy budou klíčové finance...

Diskuze (410) Další článek: Renault: Vylepšený monopost měl ve Spa na páté až šesté místo
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00