Thajsko očekává, že bude od roku 2014 pořádat Grand Prix

Thajci stále jednají s Berniem Ecclestonem o vstupu do kalendáře závodů formule 1. Jsou přesvědčeni, že nakonec uspějí.
Thajsko očekává, že bude od roku 2014 pořádat Grand Prix

Thajsko se na špičce světového motorsportu letos prezentuje Závodem šampiónů, jehož 25. ročník se uskuteční v Bangkoku. Má to být předehra pro formuli 1.

"Naše diskuze s Berniem Ecclestonem jdou hladce," uvedl thajský ministr sportu Kanokphand Chulakasem pro The Nation. "Očekáváme, že získáme práva na Grand Prix od roku 2014. Závod by se mohl jet v noci, abychom vyhověli evropským divákům a pomohli získat více sponzorů."

"Chalerm Yoovidhya, (spolu)majitel týmu Red Bull, pomáhá při jednání o poplatku za závod, který pravděpodobně bude 1,2 miliardy bátů (37 miliónů dolarů), pro srovnání Čína platí 2 miliardy bátů (62 miliónů dolarů)."

Zatímco Závod šampiónů se uskuteční na stadiónu Rajamangala, pro formuli 1 musí Thajci vybudovat okruh, jehož cenu odhadují na 100 miliónů bátů (3 milióny dolarů - že by jen městský?). "Musíme finalizovat rozpočet, než ho předložíme vládě. Očekáváme, že celkový rozpočet na hostování závodu formule 1 bude asi 5 miliard bátů (155 miliónů dolarů)," dodal Kanokphand.

V Thajsku podporuje motorsport Red Bull, který z této země pochází. Rodina Yoovidhyů nápojový gigant spoluvlastní s Dietrichem Mateschitzem.

Další článek: V roce 2014 dostane každý jezdec pět motorů na sezónu, později ještě méně