Thajci nesmí závodit v Bangkoku, formuli 1 teď vidí v Phuketu

Grand Prix Thajska plánovaná na rok 2015 narazila na problém s umístěním okruhu. Řešení se rýsuje v podobě stěhování mimo hlavní město.
Thajci nesmí závodit v Bangkoku, formuli 1 teď vidí v Phuketu

Thajci už mají předběžnou dohodu s Berniem Ecclestonem, teď je především na nich, zda splní všechny požadavky. Jedním z nich je vyhovující okruh. Podle původních plánů měl být městský v ulicích Bangkoku.

"Můžu potvrdit, že nemůžeme pořádat Grand Prix na Ratchadamnoen Avenue," uvedl thajský ministr sportu a cestovního ruchu Somsak Pureesrisak pro Bangkok Post. "Zákon, který vstoupil v platnost minulý měsíc, zakazuje závody aut uvnitř Bangkoku."

Thajci proto teď hledají náhradní řešení a myslí si, že ho mají.

"Phuket by měl být ideálním místem, které naplní náš cíl propagace cestovního ruchu," prozradil Somsak. "Pořád máme čas se na závod připravit."

Další článek: Hamilton: Mercedes může bojovat o titul, ale musíme se hodně zlepšit

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.