Těžší Malajsii jsme předpovídali, připomíná Lotus

Lotus si v Sepangu prožil úplně jiný závod než v Austrálii, po vítězství nedokázal bojovat ani o pódium. Tak trochu to čekal.
Těžší Malajsii jsme předpovídali, připomíná Lotus

Enstonské stáji nesedly především podmínky, sobotu i neděli ovlivnil déšť a E21 nedokáže s pneumatikami pro mokro pracovat tak dobře jako se suchými směsmi.

"Nejdřív tu byla kvalifikace a pak jsme neodstartovali nejlépe," cituje šéfa týmu Erica Boulliera Autosport. "Poté jsme hodně ztratili v prvním stintu ve srovnání se předními vozy, hlavně s Mercedesem. Když si srovnáte následnou závodní rychlost, nebyli jsme špatní. Byli jsme rychlí."

Bylo ale už pozdě na výraznější postup vpřed. Po mnoha soubojích s pomalejšími vozy skončili Grosjean a Räikkönen na šestém, respektive sedmém místě.

"V Melbourne jsme měli jasnou výhodu, protože kvůli okolnostem z pátku a kvalifikace si některé týmy nepřipravily nastavení (pro závod)," vysvětloval Boullier odlišný vývoj. Letošní výsledky podle něj budou hodně různé, podobně jako loni.

"To jsme po zimních testech předpovídali. Bude to velmi, velmi vyrovnané. Myslím, že hlavně kvůli situaci s pneumatikami můžete pokaždé očekávat jiného vítěze."

"Ale my můžeme říct, že určitě patříme mezi čtyři nejlepší. Ferrari, McLaren, Red Bull a my jsme si velmi blízko."

Další článek: Hamilton odmítá, že by měl loni eminentní zájem vstoupit do Red Bullu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.