Texas si formuli nemůže dovolit, říká senátor

Okruh Amerik, který je právě nedaleko Austinu ve výstavbě, se již nyní stal obětí politických bojů. Formule 1 bude podle některých kritiků zbytečným luxusem, který Texas přijde zbytečně draho.
Texas si formuli nemůže dovolit, říká senátor

Schodek rozpočtu amerického státu Texas v následujících dvou letech dosáhne 27 miliard dolarů. Částka 250 milionů, kterou si vyžádá výstavba zbrusu nového Okruhu Amerik (Circuit of the Americas), proto na některé kritiky působí jako rudý hadr na býka. Ptají se, kde představitelé okruhu hodlají takovou částku vzít.

Příznivci projektu tvrdí, že pořádání závodu by do státní kasy ročně přivedlo 300 milionů dolarů. S tím ale nesouhlasí texaský senátor Dan Patrick.

"Neměli bychom to dělat. Jak ospravedlníte roční investici 25 milionů? Za takovou částku bychom mohli mít 500 učitelů," řekl. Spolu s dalšími kritiky jako hlavní argument berou to, že by se tyto peníze daly využít i jinak, často zmiňovanou sférou je právě vzdělání a školství.

Velká cena USA se v následující sezoně pojede poprvé od roku 2007, kdy se ještě jelo na okruhu v Indianapolisu. Podle současné smlouvy by se v Austinu mělo závodit minimálně do roku 2021.

 

Další článek: Rosberg se opět zastal Schumachera

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton