Testy v Jerezu stihneme, dušuje se Marussia

Podmíněný zápis do startovní listiny není podle Marussie překážkou v přípravách na letošní sezónu, tým chce začít jezdit už v Jerezu.
Testy v Jerezu stihneme, dušuje se Marussia

Minulý týden FIA uvedla ve zveřejněné startovní listině, že zápis Marussie a Lotusu podléhá potvrzení. Zatímco Lotus situaci zatím oficiálně nekomentoval, sportovní ředitel Graeme Lowdon odmítl jakékoliv problémy.

"Během příštích několika dnů zmizí," řekl na téma podmíněného zápisu pro Autosport. "Je to jen záležitost načasování a administrativy. Nemáme vůbec žádné obavy."

Podle Lowdona jdou všechny přípravy podle plánu. Tým už má uzavřenou jezdeckou sestavu a nejbližším cílem jsou teď první předsezónní testy.

"Máme v plánu být v Jerezu. Nic nás nezastaví. Všechny týmy budou chtít odjet všechny testy. Testy jsou omezené, a jelikož jsou omezené, obecně to znamená, že se jich chcete zúčastnit, takže jako většina týmů máme v plánu tam být."

"Zároveň jsou ale na voze tisíce dílů a jakýkoliv z nich vás může přimět k předělání nebo změně plánů. Auto můžete mít připravené, ale můžete změnit přístup."

"Ale jsem si jistý, že každý tým je v této situaci. Nemyslím, že by teď někdo měl hotové auto v garáži a sedal by na něj prach. Pokud ano, znamená to, že nevyužili všechen dostupný čas."

Další článek: Proč si jezdci Ferrari vybrali čísla 7 a 14