Testy v Bahrajnu neproběhly tak hladce, jak jsme chtěli, zní z Red Bullu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Testy v Bahrajnu neproběhly tak hladce, jak jsme chtěli, zní z Red Bullu

Přestože Red Bull věří, že jde vývoj jeho nového vozu správným směrem, ne vše je tak ideální, jak by si tým představoval.

Prvotní informace, které zástupci Red Bullu sdíleli během testů v Bahrajnu zněly pozitivně.

Poradce Red Bullu Helmut Marko se nechal slyšet, že rakouský tým vyřešil loňské problémy, které spočívaly v nepředvídatelnosti vozu, a i Max Verstappen potvrzoval, že se věci posouvají správným směrem.

Nizozemec však zároveň dodal, že letošní vůz nemůže ani být tak špatný jako ten loňský, ke kterému byl často velmi kritický.

Technický ředitel Red Bullu Pierre Waché nyní nicméně přiznal, že testy v Bahrajnu nebyly z pohledu stáje z Milton Keynes úplně ideální.

„Nebyl to tak hladký test, jak jsme očekávali a jak očekával tým, ale je lepší najít nějaké problémy tady než později. To je i důvod, proč jsme tu byli, abychom pochopili auto,“ řekl Waché, kterého cituje web PlanetF1.

„Nepřálo nám ani počasí, které příliš neodpovídalo této trati, ale snažili jsme se prozkoumat potenciál vozu a pokusili se pochopit, jak reaguje na různá nastavení. To se nám víceméně podařilo,“ poznamenal dále francouzský inženýr.

„Nejsem tak spokojený, jak bych mohl být, protože auto občas nereagovalo tak, jak jsme chtěli. Jde správným směrem, jen možná míra toho směru nebyla tak velká, jak jsme očekávali... Je to něco, na čem musíme zapracovat jak před prvním závodem, tak z hlediska dalšího vývoje,“ dodal Waché.

Doporučujeme

Články odjinud