Testy ukázaly, že naše výpočty byly správné, říká technický ředitel Ferrari

Ferrari má další důvod ke spokojenosti s prvními testy, kromě dobré spolehlivosti prokázaly tři dny ve Valencii, že všechna data, s kterými pracovali inženýři při vývoji, byla správná.

První tři dny testování s F10. Jaký je váš názor?
Aldo Costa, technický ředitel: "Byl to velmi pozitivní test. Najeli jsme 1400 kilometrů, spolehlivost byla dobrá, dobrá výkonnost do začátku. Všechna čísla, všechny simulace a data z aerodynamického tunelu se ukázala být správná. Takže jsme celkem spokojení."

Jaká byla zpětná vazba od jezdců?
AC: "Zpětná vazba byla obecně dobrá. Máme dobrý základ pro vývoj vozu pro další test a první závody. Takže byla pozitivní."

Jak si podle vás Ferrari stojí ve srovnání s ostatními?
AC: "Dobrá otázka, ale abych byl upřímný, nevíme to. Víme, že jsme rychlí, ale nevíme, jak moc jsme rychlí ve srovnání s ostatními. Dobré je, jak už jsem řekl, že všechny výpočty a odhady, které jsme učinili při návrhu a testování nového vozu, se projevily dobrými výsledky na trati."

Příští týden budete (testovat) v Jerezu. Bude na voze něco nového?
AC: "Ano, čeká nás určitá práce na vývoji mechaniky a nastavení vozu. Později v testech nasadíme nové aerodynamické díly."

Další článek: Virgin Racing poprvé testoval s novým vozem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna