Testy formule E: Antonio Felix da Costa byl nejrychlejší s monopostem BMW

Série elektrických monopostů formule E má za sebou oficiální předsezónní testování na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Ze všech tří dnů kroužení na trati vyšel jako nejrychlejší jezdec Antonio Felix da Costa s továrním vozem týmu BMW i Andretti Motorsport.

Ve Valencii probíhalo testování v úterý a ve středu, ve čtvrtek měly týmy odpočinkový den a v pátek se poté naposledy všichni piloti vrátili na trať. Ta nejrychlejší kola však byla zajeta již během úvodních dvou dnů, od čtvrtka totiž Valencii trápilo proměnlivé počasí s deštěm a bouřkami.

O nejlepší čas celého testování 1:16.977 se během středy postaral portugalský tovární pilot BMW Antonio Felix da Costa, který tak více než o tři desetiny porazil druhého nejrychlejšího úřadujícího šampiona série Jeana-Erica Vergne se zlatým vozem týmu Techeetah.

Nejlepší trojici zakončil da Costův týmový kolega z BMW Alexander Sims s časem 1:17.402. Hned za ním v kombinovaném pořadí všech testovacích session skončil Jerome d'Ambrosio s nejlepším vozem indické stáje Mahindra, která bude v nadcházející sezóně rovněž patřit k favoritům na zisk titulu v šampionátu týmů.

„Bylo to velmi slibné. Testovali jsem opravdu hodně, využili jsme i všech patnáct dní, které má každý tým k dispozici. Pracovali jsme velmi tvrdě a je hezké vidět, že držíme tempo se všemi ostatními na trati. Trať ve Valencii není moc podobná městským okruhům, na kterých budeme závodit, takže nemůžeme očekávat, že hned první závod vyhrajeme. Naše rychlost ale všechny motivuje a mě osobně výsledky testů velmi povzbudili,“ řekl da Costa pro oficiální web šampionátu.

Kromě ostatních nováčků v sérii mají za sebou svá první kola s monopostem formule E také Pascal Wehrlein a Stoffel Vandoorne.

O něco lépe se dařilo Wehrleinovi, který byl v testech desátým nejlepším pilotem, když se svým monopostem Mahindra dokázal zajet čas 1:17.781.

Belgičan Stoffel Vandoorne je oproti Wehrleinovi členem stáje HWA, která ve formuli E debutuje, s čímž se pochopitelně pojí určité počáteční technické potíže. Vandoorne během testů zaznamenal patnáctý nejlepší čas, zatímco jeho týmový kolega Gary Paffett skončil osmnáctý.