Testy budou příští rok dříve, než se plánovalo

Předsezónní testy budou příští rok později než letos, ale zase dříve, než se původně myslelo. Za přesunem je nový kalendář FIA.
Testy budou příští rok dříve, než se plánovalo

Původně se mělo jet v Austrálii 3. dubna, ale podle nového kalendáře se tak stane již 20. března.

Z tohoto důvodu se týmy podle Motorsport.com dohodly na posunu testů o jeden týden – z 1. až 4. března na 22. až 25. února. Druhý test pak bude v původním termínu toho prvního (1. až 4. března). V obou případech jde o Barcelonu.

Představení nových vozů bychom se tak mohli dočkat v polovině února.

Diskutuje se také o sezónních testech. Zatím to vypadá na dva: po Španělské GP a po skončení sezóny v Abú Dhabí. Více testů by ale mělo dostat Pirelli a to kvůli změnám v oblasti pneumatik a nejen jich v roce 2017.

Pirelli dostane letos extra test

Pirelli dostane letos extra test

Foto: Getty Images / Mark Thompson 

Další článek: Potvrzeno, Manor bude jezdit s motory Mercedes

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.