Testů příští rok víc nebude, ale začnou už v lednu

Týmy se dohodly, že před příští sezónou budou mít stejný počet testovacích dní jako letos. Můžou ale začít dřív a opustit Evropu.
Testů příští rok víc nebude, ale začnou už v lednu

Někteří výrobci motorů měli kvůli šestiválcům zájem na větším počtu testů, ale týmy pro ně nemají dobrou zprávu. "Rozhodnutí je takové, že týmům zůstane 12 dní před sezónou, v lednu a v únoru," uvedl sportovní šéf McLarenu Sam Michael.

"Je tu možnost mimoevropského testu nebo testů. Myslím, že budou jedny testy v lednu a dvoje v únoru."

Podle Michaela můžou týmy vycestovat mimo starý kontinent kdykoliv, tedy nejen na poslední testy před prvním závodem. Do tepla můžou zavítat hned v lednu. "Je to možné, ale nemusí to tak být."

"Když jste v Evropě, máte tu výhodu že jste blízko továrně, když poprvé vyjedete s vozem. Takže můžete udělat jeden test tady a pak jet mimo Evropu," dodal.

Další článek: V pátek odpoledne byl v Barceloně nejrychlejší Vettel

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.