Testů příští rok víc nebude, ale začnou už v lednu

Týmy se dohodly, že před příští sezónou budou mít stejný počet testovacích dní jako letos. Můžou ale začít dřív a opustit Evropu.
Testů příští rok víc nebude, ale začnou už v lednu

Někteří výrobci motorů měli kvůli šestiválcům zájem na větším počtu testů, ale týmy pro ně nemají dobrou zprávu. "Rozhodnutí je takové, že týmům zůstane 12 dní před sezónou, v lednu a v únoru," uvedl sportovní šéf McLarenu Sam Michael.

"Je tu možnost mimoevropského testu nebo testů. Myslím, že budou jedny testy v lednu a dvoje v únoru."

Podle Michaela můžou týmy vycestovat mimo starý kontinent kdykoliv, tedy nejen na poslední testy před prvním závodem. Do tepla můžou zavítat hned v lednu. "Je to možné, ale nemusí to tak být."

"Když jste v Evropě, máte tu výhodu že jste blízko továrně, když poprvé vyjedete s vozem. Takže můžete udělat jeden test tady a pak jet mimo Evropu," dodal.

Další článek: V pátek odpoledne byl v Barceloně nejrychlejší Vettel

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?