Testování s novými vozy jezdce zničí, předpovídá Pérez

Piloti formule 1 budou podle Sergia Péreze z Force Indie po předsezónních testech nových vozů v příštím roce fyzicky velmi vyčerpaní.
Testování s novými vozy jezdce zničí, předpovídá Pérez

Monoposty formule 1 budou od příští sezóny širší a širší budou mít i pneumatiky. Díky tomu se zvýší přítlak a zatáčkami budou vozy projíždět rychleji.

V každém z osmi testovacích dní, které začínají 27. února na okruhu v Barceloně, přitom jezdci při testování odkrouží kolem 100 kol. Pořádně zabrat proto dostane zejména krk pilotů.

„Jsem si jistý, že jakmile začneme s testováním, všichni budou zničení,“ řekl Autosportu Pérez. „Když se skončí a vy jste pár měsíců mimo auto, tak se velmi těžko na strojích nebo čemkoliv jiném simuluje ta síla, která na vás působí v autě.“

Zimní příprava bude zábavnější, doufá Ricciardo

Zimní příprava bude zábavnější, doufá Ricciardo

„Takže kdykoliv znovu usednete do auta, tak trpí hlavně váš krk. Teď, když budou auta ještě o něco rychlejší, očekávám, že si všichni budou v únoru stěžovat na krk. Do (prvního závodu sezóny) Melbourne to ale bude v pohodě.“

Pérez už viděl kresby nového vozu Force India

Pérez také řekl, že již viděl "nějaké kresby" vozu Force India pro sezónu 2017. Zaujal jej tvar vozu, nicméně přiznal, že si není jistý, jak se změny v pravidlech projeví ve zlepšení akce na trati.

„Budou vypadat celkem cool,“ řekl. „Trochu se ale obávám o celkovou podívanou, jaké budou závody a jak těžké (na řízení) ty vozy budou. Nevěřím, že budou těžší než teď.“

„Bude to fyzicky náročnější, to je ale něco, na co si všichni můžeme zvyknout. Další věc je, jak obtížné budou, takže uvidíme,“ uzavírá Mexičan.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Rosberg si chce zkusit herectví

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.