Testování pro Pirelli mě udrží ve střehu, tvrdí Lucas di Grassi

Brazilec se ani pro tento rok nedohodl na závodním angažmá v F1 a nakonec setrvá u Pirelli na pozici testovače. Nicméně věří, že spoluúčast při vývoji pneumatik pomůže zvýšit jeho šance na případný návrat.
Testování pro Pirelli mě udrží ve střehu, tvrdí Lucas di Grassi

Během včerejšího dne oznámilo Pirelli, že jeho testovacími jezdci pro letošní sezonu budou Lucas di Grassi a Jaime Alguersuari. Sedmadvacetiletý pilot doufá, že zkušenosti s italským obutím zvýší jeho cenu na trhu s jezdci a přimějí některý z týmů nabídnout mu závodní sedačku. "Už jenom ježdění s vozem v takovém rozsahu (vzdálenosti) během roku je dobrou přípravou v případě, že je tu příležitost (závodit) v F1," řekl di Grassi Autosportu.

"Je klíčové, abyste se udrželi ve formě. (Testováním pro Pirelli) jsem také získal trochu víc technických dovedností, které jsem neměl, když jsem závodil," podotkl. 

Di Grassi dále přiznal, že během loňské sezony obdržel několik zajímavých nabídek. Návrat do formule 1 se ale neuskutečnil z jediného prostého důvodu, a sice kvůli nedostatku potřebných financí: "Minulý rok jsem měl dvě dobré nabídky v F1, ale vyžadovaly sponzory. Je tu mnoho jezdců, kteří musí přinést nějaké peníze a kteří jsou talentovaní."

Brazilec by ale nepohrdal ani nabídkami z jiných závodních kategorií, obzvláště pokud by měl znovu šanci bojovat o celkové prvenství. "Formule 1 je skvělá série a šel bych do ní (rád) závodit, ale pokud by tu byla příležitost jít do WEC (World Endurance Championship), DTM nebo IndyCar a vyhrávat závody, bylo by to také dobré. Mým hlavním zájmem je vrátit se zpátky do pozice, ve které můžu vyhrávat nebo bojovat o šampionát," dodal di Grassi.    

Další článek: Podle Hornera se Vettelovy pozávodní reakce nijak neliší od jiných pilotů

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00