Test nové pneumatiky C2 v Japonsku nepřinesl očekávané výsledky. Pirelli zůstane u staré verze

Test nové pneumatiky C2 v Japonsku nepřinesl očekávané výsledky. Pirelli zůstane u staré verze

Pirelli v Japonsku testovalo novou směs. Jezdci dostali dvě sady pneumatik.

Jezdci v pátek v Japonsku testovali novou směs C2 – tedy třetí nejtvrdší směs od Pirelli. 

Výrobce pneumatik musel pozměnit své plány poté, co týmy odmítly zrušení zahřívacích deček. Pneumatiky se tak v příštím roce příliš nezmění. 

Úpravou směsi C2 chtělo Pirelli provést určitou korekci. Současná C2 má být z hlediska výkonu poměrně blízko C1 a poměrně daleko od C3. Cílem tedy bylo udělat určitý posun někam doprostřed.

„Při pohledu na data a také s ohledem na vývoj trati věřím, že prototyp nemá takovou přilnavost, jakou jsme chtěli,“ řekl Mario Isola pro Motorsport.com. „Pravděpodobně tak pro příští rok zůstaneme u současné C2. Bez jasného výsledku, jasného kroku v přilnavosti není důvod měnit a zavádět novou směs, když máme současnou C2, která funguje dobře.“

Další test chystá Pirelli pro Mexiko. V Japonsku byla C2 střední směsí. V Mexiku bude testována C4, která bude také střední směsí pro daný víkend, protože Pirelli oproti loňsku „změkčilo“ alokaci a přiveze C3, C4 a C5. 

Podle Isoly je pozice C4 dobrá, ale během sezóny vykazovala drolení. Cílem tak bude zlepšit mechanickou odolnost a mít širší pracovní rozsah. 

Doporučujeme

Články odjinud