Těsnou kvalifikaci na GP Kanady 2016 vyhrál Hamilton

Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci na GP Kanady 2016. Z první řady vedle něj odstartuje Rosberg, ze druhé Vettel a Ricciardo.

Kvalifikaci na GP Kanady vyhrál Lewis Hamilton. Rosberg skončil těsně za ním a ani třetí Vettel nebyl daleko.

Druhou část přerušila nehoda Carlose Sainze, který boural o zeď šampiónů. V první části si vůz poškodil také Rio Haryanto.

Fernando Alonso dokázal postoupit do třetí části.

Třetí část: pole position pro Hamiltona

Jako první vyrazil do třetí části Daniel Ricciardo. Rychle ho ale následovali další. V boxech zůstávali Räikkönen a Massa, kteří absolvovali jen jeden pokus.

Po prvních pokusech se do čela dostal Hamilton. Rosberg na něj ztratil 0,062 sekundy. Na třetí místo šel průběžně Verstappen.

Hamilton začal druhý pokus nejrychlejším časem a zopakoval to také ve třetím sektoru. Na zlepšení to ale nestačilo. Hamiltonovi to ale nemuselo vadit, Rosbergovi se kolo nepovedlo ještě více a zůstal druhý.

Na třetí místo se dostal Vettel před Ricciarda a Verstappena.

Druhá část: Sainz bourá

Druhá část byla po chvíli zastavena červenými vlajkami. Svůj vůz rozbil Carlos Sainz, který narazil do slavné zdi šampiónů.

Jezdci zahřívali pneumatiky. Po prvních věrohodnějších pokusech se do čela dostal Hamilton o 0,018 sekundy před Rosberga. Na třetí místo šel Ricciardo. Vettel byl až osmý. Pak ho odsunul Hülkenberg na devátou pozici.

Vettel se později zlepšil, ale stačilo to jen na průběžné sedmé místo za týmového kolegu.

Na konci první části se pokusili jezdci McLarenu dostat do třetí části. Button probrzdil, Alonso odjel dobré kolo a skončíl 10. Hülkenberg odsunul na 11. nepostupové místo týmového kolegu Sergia Péreze.

První část

Kvalifikace se nezúčastnil Kevin Magnussen, který na konci třetího tréninku boural a poškodil si vůz. Magnussena čeká start z boxů.

Velká část jezdců vyrazila hned po rozsvícení zelených světel na trať. Hamilton, Vettel a Rosberg svedli téměř souboj o lepší pozici na poměrně krátkém okruhu v Montrealu.

Jezdci Force Indie jako jediní vyjeli na superměkké sadě. Ostatní nasadili hned nejměkčí dostupnou směs – ultraměkkou.

Rosberg zajel velmi dobré kolo, byl jen tisícinu nad časem 1:14. V dalším pokusu se Rosberg ještě zlepšil, Vettel se zařadil na druhé místo před Hamiltona.

Pascal Wehrlein byl v již pokročilé fázi první části na postupovém 15. místě. Poté se před něj dostali Grosjean, Kvjat a Palmer. Jezdci začali hlásit kapky deště.

Rio Haryanto si na konci první části poškodil o zeď zadní kolo.