Teprve Velká cena Španělska ukáže, jak na tom Mercedes doopravdy je, tvrdí Damon Hill

Teprve Velká cena Španělska ukáže, jak na tom Mercedes doopravdy je, tvrdí Damon Hill

Mercedes v poslední velké ceně oslavil první letošní pódium. Damon Hill nicméně tvrdí, že opravdovou formu německé stáje ukáže až Velká cena Španělska.

Mercedes letos prožívá v řadě ohledů nejhorší sezonu od roku 2011.

V posledních dvou závodech však stáj z Brackley ukázala určitý výkonnostní progres. Ten se po nedávném nasazení technických novinek naplno projevil v Montrealu, kde „stříbrné šípy“ oslavili zásluhou George Russella pole position a v následném závodě obsadily třetí a čtvrtou pozici. Zaznamenaly tak nejlepší výsledky v roce 2024.

Dráha v Kanadě je ale specifická, jde o tzv. stop and go okruh, kde se často stává, že na něm zazáří i týmy, které se na tratích běžnějšího charakteru trápí.

Na to, že je potřeba současnou formu Mercedesu hodnotit opatrně, upozorňuje i mistr světa z roku 1996 Damon Hill.

„George odvedl s vozem, který měl k dispozici, skvělou práci a získal pole position. Jak je to vlastně dlouho, co měli u Mercedesu pole position? Auto vypadalo na trati dobře,“ poznamenal Hill v podcastu televize Sky F1.

„Jacques (Villeneuve, pozn. red.) se zmínil, že jejich vůz vypadá usazeně, a měl pravdu. Zdá se, že nové přední křídlo (které nedávno nasadili) bylo tím trikem, který zřejmě sladil veškerou aerodynamiku, přinesl určitý výkon,“ poukázal dále bývalý jezdec Williamsu či Jordanu.

„Jelo se ale na specifické trati v Kanadě...Příště se jede v Barceloně, což bude opravdový test jejich pokroku. Barcelona je skutečně jako větrný tunel. Je to závod, kde rozhoduje aerodynamika. Jsou tam samé středně rychlé a rychlé zatáčky,“ dodal Hill.

Doporučujeme

Články odjinud