Tentokrát už Alonso ve vítězství příliš nevěří

Cílem tak zůstává pokusit se dojet do cíle před největšími rivaly v šampionátu, tedy před Kimim Räikkönenem a Sebastianem Vettelem. AKTUALIZOVÁNO
Tentokrát už Alonso ve vítězství příliš nevěří

Ve Španělsku se Fernandovi Alonsovi podařilo realisticky odhadnout průběh závodu. Pokud bude v předpovídání stejně úspěšný jako před dvěma týdny v Barceloně, fanoušci Ferrari zřejmě příliš spokojeni nebudou. 

"Řekl bych, že to zítra nebude nic snadného. Nemáme zrovna ideální výchozí pozici pro to, abychom tu mohli pomýšlet na vítězství. Ve formuli 1 sice nic není nemožné, nicméně případný boj o první místo je velice nepravděpodobný. 

Naším hlavním úkolem tak nyní bude alespoň dojet před našimi nejvážnějšími soupeři, kterými jsou nyní Kimi a Sebastian. Tedy pokud to ale bude jenom trochu možné," řekl pilot Ferrari.

Felipe Massa do kvalifikace kvůli poškození vozu ze třetího volného tréninku nenastoupil. Na startu se tak postaví až na samotný chvost roštu - ostatně, i kdyby se kvalifikace zúčastnil, stejně by ho kvůli výměně převodovky čekala penalizace:

"Monako je pro podobné problémy tím nejnevhodnějším místem. Měli bychom ale zůstat optimisty. V Monaku se těžko předjíždí, to všichni víme, ale kdo ví, co se může přihodit. 

Ranní nehoda mi stále nejde do hlavy. Když jsem při přejíždění hrbolu na trati šlápl na brzdy, dotkla se podlaha vozu asfaltu a zablokovala se přední kola. Není obvyklé, aby to pak dopadlo takhle, obvykle se zablokuje jen jedno kolo. Pak už jsem měl namířeno rovnou do zdi. Čekání na náraz nebylo moc příjemné. Když jsem se díval na data, zjistil jsem, že jsem v inkriminovaný okamžik měl zařazený nižší rychlostní stupeň než ve čtvrtečních trénincích. 

Vážně to tedy nechápu, zasekla se obě kola, což není běžné. Trochu mě bolí svalstvo na zádech, ale jinak jsem OK. Není to nic, co by nespravila jednoduchá masáž."

Další článek: První startovní řadu v Monaku obsadili Rosberg a Hamilton

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00