Tento týden proběhnou v Silverstonu testy mladých talentů jen se třemi týmy

Po dlouhých diskuzích se pro předsunutý test s mladíky rozhodly jen tři stáje, v Silverstonu za tímto účelem zůstaly Williams, Marussia a HRT.
Tento týden proběhnou v Silverstonu testy mladých talentů jen se třemi týmy

Na začátku roku se zdálo, že Silverstone jako místo pro test s mladými talenty upřednostní všechny týmy kromě Red Bullu Racing a Toro Rosso. S postupem času se ale rozvinula dlouhá diskuze a nakonec se objevila i jedna větší překážka.

Silverstone totiž teprve nedávno informoval týmy, že kvůli dlouhodobému programu nebude moci poskytnout svoji trať na třídenní testování v týdnu po Grand Prix. To většinu týmů odradilo a vrátilo ke starému plánu testovat na konci roku v Abú Zabí, i když v úvahu dokonce připadá i Jerez.

Ovšem Williams, Marussia a HRT přeci jen v Silverstonu tento týden jezdit budou, ale jen dva dny, ve čtvrtek a v pátek. Navíc jen první den na Grand Prix verzi tratě, druhý se budou muset spokojit s poloviční konfigurací International.

A koho týmy do testů nasadí? Williams dá příležitost svému testovači Valtterimu Bottasovi, HRT posadí do vozu Číňana Ma Qing Hua, zatímco u Marussie se vystřídají Max Chilton a Rio Haryanto.

Další článek: Williams hájí Maldonada: Kolize s Pérezem byla běžným závodním incidentem

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10