Tento týden představí své nové vozy většina týmů, dnes začne Lotus

Sezóna 2013 definitivně odstartuje už dnes. Rozeběhne se série prezentací nových monopostů, na které navážou předsezónní testy.
Tento týden představí své nové vozy většina týmů, dnes začne Lotus

Kromě Marussie už všechny stáje ohlásily, kdy veřejnosti představí svá auta 2013. Prezentace se rozprostřou do tohoto a příštího týdne, pomyslný výkop uskuteční dnes večer Lotus, který E21 odhalí v 20:15.

Tento týden pak uvidíme ještě dalších pět vozů, ukáží je McLaren, Ferrari, Force India, Sauber a Red Bull. Příští týden je doplní Mercedes, Toro Rosso a Caterham. Williams si počká až na začátek druhých testů.

Po skončení prezentace Caterhamu se v úterý příští týden otevře boxová ulička v Jerezu a vozy vyjedou k prvním testům. Po Jerezu čeká týmy jedenáctidenní pauza, než nastoupí v Barceloně k druhým a třetím testům, které skončí 3. března. O dva týdny později se nová sezóna rozjede naplno závodem v australském Melbourne.

Prezentace nových vozů

Lotus 28. 1. Mercedes 4. 2.
McLaren 31. 1. Toro Rosso 4. 2.
Ferrari 1. 2. Caterham 5. 2.
Force India 1. 2. Williams 19. 2.
Sauber 2. 2. Marussia ?
Red Bull 3. 2.    

Testy

Datum Okruh
5. 2. - 8. 2. Jerez
19. 2. - 22. 2. Barcelona
28. 2. - 3. 3. Barcelona
Další článek: Pérez: Whitmarsh měl o náročných přípravách pravdu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.