Tenisté mají lepší fyzickou kondici než jezdci F1, říká jejich trenér

Trenér pilotů a tenistů Nick Harris nabídl zajímavé srovnání obou skupin sportovců, se kterými během své kariéry pracoval.
Tenisté mají lepší fyzickou kondici než jezdci F1, říká jejich trenér

Formule 1 je bez pochyby náročná na fyzickou kondici. "Je velmi specifická," vysvětloval Harris v rozhovoru s Jamesem Allenem. "Co se týče čistého úsilí během 90 minut, je formule 1 nejnáročnější."

"Sedíte v kokpitu, kde je 50 stupňů, máte na sobě závodní kombinézu a helmu. Čelíte přetížení 5 G, musíte se (rychle) rozhodovat. Jste jako v troubě a to vystavuje tělo unikátní mentální a fyzické zátěži. Žádný jiný sport se tomu nepodobá."

Na druhé straně tenis není tak fyzicky náročný, co se zátěže za srovnatelnou dobu týče, přesto tenisté potřebují mít lepší kondici. Proč?

"Tenis, hlavně v současnosti ten mužský, je zřejmě jeden z fyzicky nejnáročnějších sportů na světě," pokračoval Harris. "Podívejte se na Djokoviče na Australian Open. Trvalo mu pět hodin, než v semifinále porazil Murraye, a pak o 48 hodin později porazil Nadala za šest hodin."

"To je 11 hodin soutěže během dvou dnů, přičemž jde o výbušnost, je to stop - start. Zvládnout takovou energii, to je obrovsky náročné. Proto bych řekl, že mají tenisti lepší fyzickou kondici (než jezdci F1)."

Během uplynulých 15 let Harris trénoval s jezdci, jako jsou Mark Webber, Jenson Button, Nico Hülkenberg, David Coulthard či Eddie Irvine.

Další článek: Chcete britského vítěze? Pak si vsaďte na Hamiltona