Tenisté mají lepší fyzickou kondici než jezdci F1, říká jejich trenér

Trenér pilotů a tenistů Nick Harris nabídl zajímavé srovnání obou skupin sportovců, se kterými během své kariéry pracoval.
Tenisté mají lepší fyzickou kondici než jezdci F1, říká jejich trenér

Formule 1 je bez pochyby náročná na fyzickou kondici. "Je velmi specifická," vysvětloval Harris v rozhovoru s Jamesem Allenem. "Co se týče čistého úsilí během 90 minut, je formule 1 nejnáročnější."

"Sedíte v kokpitu, kde je 50 stupňů, máte na sobě závodní kombinézu a helmu. Čelíte přetížení 5 G, musíte se (rychle) rozhodovat. Jste jako v troubě a to vystavuje tělo unikátní mentální a fyzické zátěži. Žádný jiný sport se tomu nepodobá."

Na druhé straně tenis není tak fyzicky náročný, co se zátěže za srovnatelnou dobu týče, přesto tenisté potřebují mít lepší kondici. Proč?

"Tenis, hlavně v současnosti ten mužský, je zřejmě jeden z fyzicky nejnáročnějších sportů na světě," pokračoval Harris. "Podívejte se na Djokoviče na Australian Open. Trvalo mu pět hodin, než v semifinále porazil Murraye, a pak o 48 hodin později porazil Nadala za šest hodin."

"To je 11 hodin soutěže během dvou dnů, přičemž jde o výbušnost, je to stop - start. Zvládnout takovou energii, to je obrovsky náročné. Proto bych řekl, že mají tenisti lepší fyzickou kondici (než jezdci F1)."

Během uplynulých 15 let Harris trénoval s jezdci, jako jsou Mark Webber, Jenson Button, Nico Hülkenberg, David Coulthard či Eddie Irvine.

Další článek: Chcete britského vítěze? Pak si vsaďte na Hamiltona

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10