Tempo ve vývoji udržíme, ujišťuje Lotus

Majitel Lotusu F1 Gérard Lopez si je jistý, že menší rozpočet nezabrání jeho týmu v udržení vývojového kroku s těmi nejlepšími.
Tempo ve vývoji udržíme, ujišťuje Lotus

V úvodu letošní sezóny patří Lotus mezi nejlepší stáje a Kimi Räikkönen ztrácí jen tři body na Vettelovo vedení v šampionátu. Je tedy v boji o titul a Lopez věří, že má tým dost zdrojů na to, aby ho v něm udržel.

"Každý rok dostáváme stejnou otázku a každý rok nás od ostatních týmů dělí stejný rozdíl," cituje Lopeze Autosport. "Máme rádi pozici outsidera, protože jím jsme. Ale co se týče vývoje, nikdy jsme na nikoho neztráceli."

"Vždy jsem říkal, že peníze utrácíme asi jinak, to nás dělá zajímavým týmem pro šampionát. Nikdy nebudeme utrácet tolik, co někteří ostatní, ale to neznamená, že s nimi nebudeme soutěžit."

Lotusu by jistě pomohl zisk hlavního sponzora, ovšem na druhé straně Lopez říká, že je tým v situaci, kdy si může vybírat a odmítat nabídky.

"Je tu několik hlavních sponzorů, se kterými bychom mohli podepsat, ale hlavní sponzor je vždy na tři až pět let a my si myslíme, že by měla být uznána naše dnešní hodnota v paddocku a šampionátu," vysvětloval Lopez.

"Takže odmítnete některé věci, které jsme mohli mít, protože si myslíme, že bychom se neměli prodávat pod cenou. Je to volba, a když uděláte nějaké rozhodnutí, musíte žít s následky. A mezi ně patří, že se musíme víc podílet na financování týmu."

"Ale to neznamená, že se rozpočet zmenšil, naopak, rozpočet je větší. Máme dobré sponzory a nejsme daleko od podpisu něčeho, co hledáme. Není pochyb o tom, že pak budeme mít, co chceme."

Další článek: Wolff prodá svůj podíl ve Williamsu, bude spoluvlastnit jen Mercedes

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00