Téměř dokonalý závod, říká o své premiéře v Singapuru Leclerc

Charles Leclerc dokázal v ulicích nočního Singapuru vybojovat další dva body pro Sauber. Tým se tak trochu přiblížil k osmému Toro Rosso, na které ale stále ztrácí 9 bodů.
Téměř dokonalý závod, říká o své premiéře v Singapuru Leclerc

Charles Leclerc jel v Sinapuru letos poprvé. Juniorské formule zde nezávodí. Leclerc odstartoval ze 13. místa a do cíle dojel devátý. Během závodu na sebe upozornil předjetím Pierra Gaslyho. Na trati se tak potkal budoucí jezdec Ferrari s budoucím jezdcem Red Bullu.

Leclerc odstartoval na ultraměkkých pneumatikách a ve 38. kole přezul na hyperměkké.

„To byl závod. Skoro dokonalý. Jezdili jsme dobré časy a vyvážení vozu bylo dobré od startu do cíle. Tento víkend jsme se velmi dobře zvedli poté, co jsme měli v pátek horší tempo. Se strategií jsme se dokázali vrátit do středu pole a na body.“

„Dosáhnout toho po několika týdnech je dobré a ukazuje to náš potenciál. Už se těším na další závod.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Scott Dixon je pětinásobným šampionem IndyCar, rozhodlo finále v Sonomě

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.