Telemetrie z formule 1 bude pomáhat proti obezitě

McLaren poskytl své technologie pro studii, která má pomoci lékařům a pacientům v boji proti obezitě ve Velké Británii.
Telemetrie z formule 1 bude pomáhat proti obezitě

Studie potrvá jeden rok a vedle pacientů se jí zúčastní McLaren Applied Technologies (MAT), zdravotní zařízení Stowealth a univerzita v Suffolku. Financuje ji Simplyhealth.

McLaren pro ni připravil upravenou telemetrii, která bude monitorovat fyzickou aktivitu pacientů a spálenou energii. Získaná data umožní vyhodnotit, co je nejefektivnější pro eliminaci obezity. Studie se zúčastní 90 dobrovolných pacientů.

"Řízení zdraví a výkonnosti závodního vozu jednou za dva týdny se moc neliší od toho, čeho chtějí lékaři dosáhnout při monitoringu pacientů," řekl viceprezident MAT Geoff McGrath.

"My vyvíjíme systémy, které sbírají, přenášejí a řídí velké množství dat v závodě, abychom lépe pochopili výkonnost vozu a identifikovali potřebné změny."

"Stejný přístup aplikujeme v této studii, ale v tomto případě proto, abychom pomohli poskytnout přesný a dobře podložený obraz toho, jak jednotlivci využívají energii."

"Klíčové je, aby získaná data byla užitečná a dala se interpretovat lékaři, aby mohli svým pacientům poskytnout rady na míru."

Další článek: Velký přehled změn v pravidlech pro letošní sezónu

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10