Technologie z formule 1 našly další uplatnění, McLaren se hrdě přihlásil ke spolupráci s britskými sportovci, pomáhal jim na letní olympiádě v Londýně.
Společnost McLaren Applied Technologies přizpůsobila telemetrii pro potřeby cyklistů a veslařů. Vznikla tak zvaná bio-telemetrie, která se používá také například v medicíně.
"Lidské tělo je stroj a my můžeme monitorovat jeho stav v reálném čase, stejně jako u vozu formule 1," vysvětlovala programová ředitelka McLarenu Applied Technologies Caroline Hargrovová. "Ve spolupráci s naším technologickým partnerem Vodafonem byla obrovská množství dat okamžitě přenášena zpět k trenérům, aby je mohli interpretovat a dělat kvalifikovaná rozhodnutí o tréninku či strategii."
"Systémy, které používáme v každé Grand Prix formule 1, kdy máme někdy jen sekundy na rozhodnutí, můžou rozhodnout o výsledku závodu. Teď jsme použili stejné zkušenosti například v cyklistice, kde může být náskok při vítězství minimální."
Bio-telemetrie McLarenu ve sportu je teprve ve svých začátcích. Cílem je nejen ji rozšířit na víc sportů. "Neustále pracujeme na inteligentnějším využívání dat, aby sportovci mohli efektivněji trénovat," dodala Hargrovová.