Telemetrie McLarenu pomáhala britským sportovcům na olympiádě

Technologie z formule 1 našly další uplatnění, McLaren se hrdě přihlásil ke spolupráci s britskými sportovci, pomáhal jim na letní olympiádě v Londýně.
Telemetrie McLarenu pomáhala britským sportovcům na olympiádě

Společnost McLaren Applied Technologies přizpůsobila telemetrii pro potřeby cyklistů a veslařů. Vznikla tak zvaná bio-telemetrie, která se používá také například v medicíně.

"Lidské tělo je stroj a my můžeme monitorovat jeho stav v reálném čase, stejně jako u vozu formule 1," vysvětlovala programová ředitelka McLarenu Applied Technologies Caroline Hargrovová. "Ve spolupráci s naším technologickým partnerem Vodafonem byla obrovská množství dat okamžitě přenášena zpět k trenérům, aby je mohli interpretovat a dělat kvalifikovaná rozhodnutí o tréninku či strategii."

"Systémy, které používáme v každé Grand Prix formule 1, kdy máme někdy jen sekundy na rozhodnutí, můžou rozhodnout o výsledku závodu. Teď jsme použili stejné zkušenosti například v cyklistice, kde může být náskok při vítězství minimální."

Bio-telemetrie McLarenu ve sportu je teprve ve svých začátcích. Cílem je nejen ji rozšířit na víc sportů. "Neustále pracujeme na inteligentnějším využívání dat, aby sportovci mohli efektivněji trénovat," dodala Hargrovová.

Další článek: Možné je všechno, uvádí k Schumacherově budoucnosti jeho manažerka

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10