Teď už by to mělo být jen lepší, myslí si Alonso

Přes veškerou snahu to dnes zkrátka na víc než třetí místo nebylo. Suzuka je trať Red Bullu zaslíbená, což si sám Alonso dobře uvědomuje. AKTUALIZOVÁNO
Teď už by to mělo být jen lepší, myslí si Alonso

Po nepříliš povedeném startu Marka Webbera Alonso chvíli mohl pomýšlet na to, že by se před Australana mohl dostat. Webber si ovšem po restartu závodu svou pozici udržel a pilotu Ferrari nezbývalo nic jiného, než se snažit svůj vůz v pořádku dovézt do cíle na třetí pozici a minimalizovat tak svou ztrátu. Což se také podařilo, Alonso sice dojel za Webberem, ovšem stále za ním bodově výrazně nezaostává.

"Ještě než jsme sem přijeli nám bylo jasné, že třetí místo pro nás zřejmě bude maximem. Jsme ale přesvědčeni, že Suzuka pro nás byla ze zbývajících tratí v této sezoně ta nejhorší, a tak uplynulý víkend vnímáme pozitivně. S patnácti body musíme být maximálně spokojeni. Ztratili jsme pouze tři body na okruhu, který nám nesedí. Trápili jsme se v první a druhé části kvalifikace, pak jsme viděli Felipeho problémy. Po stránce čisté rychlosti to nebylo ideální.

Až dorazíme na okruhy, kde Red Bull nebude tak silný, musíme se chopit příležitosti. Red Bull to dnes ostatně také udělal. Vždy se může něco stát a když se skutečně stane, musíme toho využít. Pokud ne, bude Red Bull obtížné porazit. Má dominantní vůz," nechal se slyšet Alonso.

O poznání méně spokojený musel být Felipe Massa. Ten se dopoledne nedokázal prodrat mezi první desítku na roštu a závod pro něho skončil po několika desítkách metrů, když se střetl s monopostem Tonia Liuzziho.

"Dneska jsem byl snad prokletý! Nejdřív jsem se kvůli provozu nedostal do třetí části kvalifikace a v závodě jsem nedojel dál než do druhé zatáčky. Rosberg přede mnou špatně odstartoval. Chtěl jsem ho objet zleva, ale tam se dostal Sutil. Posunul jsem se proto doprava, ale dostal jsem se až na trávu za obrubník. Auto si pak dělalo co chtělo a došlo k havárii s Liuzzim.

Je to škoda, protože jak dnes Fernando ukázal, náš vůz byl docela silný. Mohl jsem získat nějaké body. Hlavním problémem zůstává kvalifikace. Zase jsem se trápil, ač v tom provoz taky hrál svou roli. Ve zbývajících třech závodech ze sebe zkusím dostat maximum," řekl Brazilec.

Další článek: Red Bull ani v závodě nenašel přemožitele, získal double