Teď se potvrzuje, že angažování Schumachera bylo správné, míní Haug

Mercedes vděčí za své současné úspěchy i Michaelu Schumacherovi, což podle Norberta Hauga dokazuje, že bylo správné bývalého mistra světa vrátit do formule 1.
Teď se potvrzuje, že angažování Schumachera bylo správné, míní Haug

Mercedes se do formule 1 vrátil s vlastním týmem v roce 2010, když převzal mistrovský Brawn GP. Angažoval při tom Schumachera a Rosberga, ale na větší úspěch si musel počkat až do letošní GP Číny.

"Všichni, kdo někdy kritizovali to rozhodnutí, teď vidí, jak důležité a správné je mít Michaela Schumachera v našem týmu," uvedl Haug pro oficiální stránky soutěže. "Michael letos překonal Nica ve dvou ze tří kvalifikací a Nico včera (v neděli) vyhrál. Navíc jeho startovní pozice mají v roce 2012 hezký trend: čtvrtý v Austrálii, třetí v Malajsii a druhý v Číně."

Sportovní šéf Mercedesu si je jistý, že i Schumacher dříve nebo později vystoupí na stupně vítězů. Nebýt špatně uchyceného kola při zastávce v boxech, mohl v Šanghaji bojovat o druhé místo. Haug je pyšný, že jeho tým zřejmě měl výkonnost na dvojité vítězství, i když utrácí mnohem méně peněz, než když byl jen dodavatel motorů u McLarenu.

"Daimler utrácí za formuli 1 polovinu částky, kterou platil před pěti lety," prozradil. "Přesto se nám podařilo vybudovat vítězný tým. Nedělní vítězství nás motivuje k dalšímu zlepšování."

Mercedes si ovšem stále není jistý, jak přesně si stojí vůči konkurenci. Podle Hauga není favoritem, ale ve špatné formě rozhodně není.

"Hrozně těžko se to posuzuje, a to kvůli citlivosti pneumatik," vysvětloval šéf týmu Ross Brawn. "Pokazili to všichni ostatní a my jsme to trefili? Nebo to všichni udělali správně a byl to odraz naší formy? Nevím. Skutečnost, že jsme byli v prvních dvou kvalifikacích blízko, mě povzbuzuje, ale tohle pro nás byl prostě perfektní závod a já myslím, že pro ostatní ne. Musíme se pokusit mít co nejvíc perfektních závodů."

Podle Hauga se ale mají fanoušci formule 1 v každém případě na co těšit. "Myslím, že by to mohla být jedna z nejlepších a nejvyrovnanějších sezón v historii, díky tomu je naše vítězství zvlášť mimořádné. Úřadující mistr světa ztrácel v druhé části kvalifikace jen o něco málo víc než tři desetiny sekundy na nejrychlejšího a musel kvůli tomu startovat z 11. pozice. Rosberg startoval z pole position a Vettel byl mimo první desítku, to ukazuje, jak formule 1 dokáže překvapovat."

Další článek: Räikkönen: V Bahrajnu bychom měli bojovat o stupně vítězů