Technika v Singapuru a Japonsku: nový nos Sauberu i volant McLarenu

Podívejte se, jaké nové díly týmy přivezly nebo zkoušely v Singapuru a Japonsku.
Technika v Singapuru a Japonsku: nový nos Sauberu i volant McLarenu
Seznam kapitol
  1. Sauber
  2. Mercedes
  3. Ferrari
  4. McLaren
  5. Red Bull a Toro Rosso
  6. Force India, Williams, Manor

V Itálii měl krátký nos McLarenu pauzu, ale mezitím se pracovalo na jeho vylepšení, aby se už v Singapuru mohl vrátit obnovený.

Jednou ze změn jsou nové (2) úchyty TV kamer na nose. Ty jsou položeny níže se zajímavým detailem v podobě drobných štěrbin. Vzduch nyní může procházet i skrz úchyty a takto pomáhat udržovat proudění dále po proudu přilnuté k nosu.

S novými (1) lopatkami pod nosem souvisí změna nosníků předního křídla, které se inspirovaly u Red Bullu. Faktem je, že každý prvek karoserie ovlivňuje všechny ostatní prvky nejen za ním, ale i před ním a právě na tom je postaveno fungování této soustavy lopatek.

Kromě nových nosníků na obrázku vidíme ještě křidélka přidána jak na vnější, tak i na vnitřní straně bočnice předního křídla. McLaren jich využíval už během minulé sezony, ale na modelu MP4-30 se letos objevují poprvé.

V Singapuru nám McLaren ukázal, že výfukové plyny jsou stále důležitým aerodynamickým prvkem, když zkoušel nové kaskádové křídlo ve dvou různých variantách a navíc se zvýšenou polohou koncovky výfuku.

V Japonsku pak tým testoval i tuto netradiční novinku. Pravděpodobně pro zlepšení ergonomie a komfortu v kokpitu seříznul spodní část volantu, takže nyní více připomíná volant Mercedesu.

Předchozí kapitola Následující kapitola

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00