Technika v Silverstonu: Red Bull sází na zadní křídla, Williams testoval 3D kameru

Jaké nové díly přivezly týmy na Velkou cenu Velké Británie a sezónní testy?
Technika v Silverstonu: Red Bull sází na zadní křídla, Williams testoval 3D kameru
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Mercedes
  3. Williams
  4. Red Bull
  5. Ferrari
  6. McLaren
  7. Force India
  8. Sauber

Obě nové lopatky pod přední částí šasi viditelné na obrázku byly poprvé odzkoušeny již v Rakousku a stejně jako tehdy i v Silverstonu se tým rozhodl využívat lopatky s úpravou, kterou na obrázku zvýrazňuje šipka. 

Novinkou byla přestavba podlahy inspirována Red Bullem. McLaren takříkajíc zkopíroval jeho design štěrbiny před zadním kolem. Otvor v této části podlahy umožňuje proudění vstoupit pod podlahu a odklonit zvířený úplavu v okolí zadního kola pryč od okrajů difuzoru. Pokud vše funguje správně, výsledkem je optimální fungování difuzoru a větší množství zadního přítlaku.

McLaren se v posledních týdnech zbavil jednoho páru mohutných krytů ramen zadní nápravy kvůli jejich neúčinnosti a jelikož se již zpět pravděpodobně nevrátí, je na čase úprava výstupních otvorů chlazení. V Silverstone byly částečně uzavřeny, aby bylo možné otestovat, jaký efekt bude mít jejich zmenšení.

Předchozí kapitola Následující kapitola

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10