Technika v Rakousku: experimenty Williamsu i nos McLarenu

Podívejte se, jaké novinky týmy přivezly do Rakouska nebo co zkoušely během sezónních testů. V úterý a ve středu byla pozornost zaměřená zejména na Williams a Force Indii, které se ale budeme věnovat až v analýze techniky v Silverstone, kde bude mít nový vůz indického týmu oficiální premiéru.
Technika v Rakousku: experimenty Williamsu i nos McLarenu
Seznam kapitol
  1. Williams
  2. McLaren
  3. Mercedes
  4. Ferrari
  5. Red Bull a Toro Rosso

Scuderia do Rakouska přivezla novou podlahu s několika drobnými vylepšeními.

Roh přední části podlahy má na náběhové hraně přidány svislé lopatky na posílení virových struktur utěsňujících okraje podlahy. V poslední době se na tuto oblast soustředilo několik týmů a některé z nich přišly s opravdu unikátními řešeními (vzpomeňme například Toro Rosso).

Neméně zajímavá je pro vývojáře i oblast před zadním kolem, kde Ferrari vyměnilo jednodílnou svislou stěnu za dvoudílný kus. Tento úsek podlahy je asi nejkritičtější právě kvůli bezprostřední blízkosti pneumatiky, která dokáže narušit fungování difuzoru. Proto je nezbytné jí v tom v maximální možné míře zabránit.

Ne vždy se však úpravy různých křídel týkají pouze vozu. Pilot v otevřeném kokpitu ovlivňuje proudění vzduchu a tedy výkon vozidla stejně jako části karoserie, které ho obklopují, a proto je správný design jeho helmy velmi důležitý. Na obrázku výše vidíme v pravé polovině nové křidélko v zadní části helmy Sebastiana Vettela.

Předchozí kapitola Následující kapitola
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00