Technika v Německu a Maďarsku: McLaren se inspiroval u kytovců

Podívejte se, jaké nové díly přivezly týmy do Německa a Maďarska a jakými problémy se momentálně zaobírají. Zajímavé je povídání o převodovkách, nových dílech Lotusu a McLarenu. V části o Marussii se dozvíte, v čem tento malý tým předběhl samotné Ferrari. Ostatním týmům se budeme věnovat v dalším článku.
Technika v Německu a Maďarsku: McLaren se inspiroval u kytovců
Seznam kapitol
  1. Obsah
  2. Mercedes
  3. McLaren
  4. Lotus
  5. Red Bull
  6. Marussia

Výfukový systém

Předpokládáme, že problémy s „nadváhou“ pohonné jednotky nedovolovaly Ferrari vybavit výfukové svody tepelnou izolací. Jelikož to není zrovna nejlehčí záležitost a ušetřené kilogramy umí týmy využít jiným způsobem, tepelná izolace výfuků je u motorů Ferrari prakticky nulová. Konkurenti se rozhodli věnovat této věci lepší pozornost a právě díky tepelné izolaci udržují vyšší energii výfukových plynů předtím, než dorazí do turbíny. 

Teplo je energie a čím více této energie si výfukové plyny na cestě z válců do turbíny zachovají, tím více energie pak lze využít ke zvýšení výkonu pohonné jednotky. Navíc tepelná izolace výfuků je výhodná i z hlediska aerodynamiky. Pokud se totiž podaří omezit sálání tepla od výfukových svodů, pod karoserií se šíří méně tepla a auto si vystačí s menšími chladiči. 

Inženýři Marussia si těchto výhod museli být dávno vědomi, takže již v Bahrajnu zavedli jednoduchý kryt z uhlíkových vláken. V průběhu testování v Silverstone zašli o krok dál, když celé výfukové svody obalili teplu odolným materiálem. Tovární Ferrari má podobné řešení dostat až v Belgii.

Předchozí kapitola Další článek

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10