Technika v Německu a Maďarsku: McLaren se inspiroval u kytovců

Podívejte se, jaké nové díly přivezly týmy do Německa a Maďarska a jakými problémy se momentálně zaobírají. Zajímavé je povídání o převodovkách, nových dílech Lotusu a McLarenu. V části o Marussii se dozvíte, v čem tento malý tým předběhl samotné Ferrari. Ostatním týmům se budeme věnovat v dalším článku.
Technika v Německu a Maďarsku: McLaren se inspiroval u kytovců
Seznam kapitol
  1. Obsah
  2. Mercedes
  3. McLaren
  4. Lotus
  5. Red Bull
  6. Marussia

Red Bull zakončil druhou část sezóny nejlepším možným způsobem. Kromě obligátních softwarových aktualizací a nového složení paliva, od kterého si Renault sliboval zvýšení výkonu až o 12 koňských sil, mu k tomu dopomohly i menší aerodynamické úpravy.

Přední křídlo

Daniel Ricciardo se v pátek na Hungaroringu na pár kol ukázal s novým předním křídlem, které očividně vychází z předchozí verze, ale velmi snadno ho poznáme podle propracovaných vnitřních částí.

Na (1) vnitřní polovině druhého dílu hlavního profilu nově nenajdeme štěrbinu, která by ho dělila na dva prvky. Nepatrně změněná se zdá být i vnitřní část dvojice (2) horních klapek. Po krátkém pátečním testování se nové křídlo na autě již neobjevilo.

Přední brzdové kanálky

Větší úspěch Red Bull zaznamenal s novými křidélky pod předními brzdovými kanálky (na obrázku výše). Tyto nové díly, vyrobené metodou rapid prototyping, byly v pátek jen provizorně přilepené lepicí páskou k Vettelově autu, ale když se ukázalo, že fungují, permanentněji vypadající řešení bylo nasazeno rovnou do závodu.

Předchozí kapitola Následující kapitola

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10