Technika v Německu a Maďarsku: McLaren se inspiroval u kytovců

Podívejte se, jaké nové díly přivezly týmy do Německa a Maďarska a jakými problémy se momentálně zaobírají. Zajímavé je povídání o převodovkách, nových dílech Lotusu a McLarenu. V části o Marussii se dozvíte, v čem tento malý tým předběhl samotné Ferrari. Ostatním týmům se budeme věnovat v dalším článku.
Technika v Německu a Maďarsku: McLaren se inspiroval u kytovců
Seznam kapitol
  1. Obsah
  2. Mercedes
  3. McLaren
  4. Lotus
  5. Red Bull
  6. Marussia

McLaren má v poslední době plné ruce práce s doháněním ztráty na vedoucí týmy, ale očividně je stále dostatečně motivovaný a odhodlaný. Práce pokračují rychlejším tempem, než se plánovalo a tým aerodynamiků se postaral o další poměrně radikální inovaci. 

Zadní křídlo 

V Německu se poprvé objevilo zadní křídlo, původně připravované pro Hungaroring, které zaujalo zoubkovanou odtokovou hranou hlavního profilu a náběhovou hranou DRS klapky.

Samotné využití zoubkování na hranách křídlových profilů novinkou rozhodně není. V nedávné i o něco dávnější minulosti jsme měli možnost vídat zoubkované odtokové hrany klapek předního i zadního křídla nebo zoubkování okrajů deflektorů. McLaren ale přece jen přišel s něčím výjimečným, když tento přístup aplikoval na obě strany mezery mezi dvojicí křídlových profilů.

Důvodem, pro zavedení tohoto řešení, je v první řadě snaha zvýšit účinnost křídla. Inspirací mu byla tentokrát samotná matka příroda, jelikož podobně tvarovanými ploutvemi se mohou pyšnit kytovci, u kterých díky nižšímu odporu napomáhají lepší manévrovatelnosti ve vodě. 

Co se týče McLarenu, kromě toho, že takto (2) tvarované hrany snižují aerodynamický odpor, v této konkrétní konfiguraci tvoří množství menších víření, které pomáhají i tvorbě přítlaku. Zoubkování je užitečné, když napomáhá zabránit odtrhávání proudění v neaktivním stavu systému DRS, zatímco při přechodu z otevřeného zpět do neaktivního stavu zmiňovaná četné víření umožňují rychlejší opětovné přilnutí proudění k povrchům křídla produkujícím přítlačnou sílu. 

Aby McLaren ještě více podpořil snahu o zefektivnění svého nového křídla, zvětšil (1) zářez uprostřed středové části odtokové hrany DRS klapky. Proudění, směřující k této části křídla, je do jisté míry narušováno ochranným obloukem nad hlavou jezdce a také samotným aktuátorem DRS, takže jeho potenciál pro tvorbu přítlaku je velmi nízký. Inženýři si zřejmě vypočítali, že za cenu nepatrné ztráty přítlaku, se takovým krokem zbaví většího množství aerodynamického odporu. 

Na bočnicích zadního křídla přibyl tucet (4) generátorů víření uspořádaných diagonálně ve dvou řadách. Jak již název napovídá, účelem těchto „žiletek“ je tvorba víření posilujících oblast nízkého tlaku za křídlem. S novinkou souvisí i zaoblení (5) zadní hrany bočnice křídla. 

Abychom nevynechali žádnou z úprav zadního křídla, zmiňme ještě pozměněné tvarování (3) nosníku. 

Převodovka 

V Německu také dostali oba jezdci nové převodovky, protože ty předchozí měly za sebou šest velkých cen. Vzpomínáme to kvůli tomu, že při tom došlo k renominaci převodových poměrů.

Každý tým má pro tento rok jednoho takového „žolíka“ a v případě, že mu nevyhovuje konfigurace převodových poměrů, kterou si nominoval před začátkem sezóny, má možnost ji jednou změnit. 

Ještě loni pravidla omezovaly počet převodových soukolí na 30, přičemž z nich si tým mohl libovolně vyskládat kombinaci převodových poměrů vhodných pro jednotlivé okruhy. Před rokem 2010 byly týmy dokonce zvyklé používat 70 až 80 párů ozubených kol za sezónu.

Od příští sezony si už budou muset vystačit jen s osmi páry bez jakékoliv možnosti na jejich změnu během sezóny.

Předchozí kapitola Následující kapitola

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10