Technika v Montrealu: Větší změny ukázaly Ferrari, McLaren a Williams

Již před začátkem prvního kanadského tréninku byly na několika vozech vidět zajímavé úpravy. Změn si všímal německý Auto Motor und Sport.
Technika v Montrealu: Větší změny ukázaly Ferrari, McLaren a Williams

Jakmile na okruhu Gillesa Villeneuva vybalilo svůj vůz Ferrari, bylo zřejmé, že inženýři z Maranella připravili další variantu řešení výfukového systému. Scuderia v této oblasti experimentuje už od zimních testů, protože se jí nedařilo využívat výfukové plyny stejně efektivně jako některým konkurentům. Varianta nasazená v Kanadě je velmi podobná řešení McLarenu.

Pozornost upoutal také Williams svým zadním křídlem, které je ve své spodní části hodně prohnuté. Jedním z jeho cílů je vylepšit fungování DRS. Zakřivené křídlo, i když opačně, si ovšem připravilo také Toro Rosso a podobné má i Sauber.

A konečně McLaren pokračuje ve snaze zlepšit zastávky v boxech, takže v Montrealu už má matice integrované do kol na obou nápravách, v Monaku je měl jen na zadních kolech. Toto řešení, které do formule 1 zavedl Mercedes, mají také u Ferrari a Red Bullu. McLaren navíc nadále vylepšuje jednotlivé fáze zastávky v boxech, protože letos zatím patří spíš do průměru a v závodech ho při přezouvání potkal už nejeden problém.

Další článek: Pneumatiky nehrají větší roli než loni, míní Alonso

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen