Technika v Montrealu: Větší změny ukázaly Ferrari, McLaren a Williams

Již před začátkem prvního kanadského tréninku byly na několika vozech vidět zajímavé úpravy. Změn si všímal německý Auto Motor und Sport.
Technika v Montrealu: Větší změny ukázaly Ferrari, McLaren a Williams

Jakmile na okruhu Gillesa Villeneuva vybalilo svůj vůz Ferrari, bylo zřejmé, že inženýři z Maranella připravili další variantu řešení výfukového systému. Scuderia v této oblasti experimentuje už od zimních testů, protože se jí nedařilo využívat výfukové plyny stejně efektivně jako některým konkurentům. Varianta nasazená v Kanadě je velmi podobná řešení McLarenu.

Pozornost upoutal také Williams svým zadním křídlem, které je ve své spodní části hodně prohnuté. Jedním z jeho cílů je vylepšit fungování DRS. Zakřivené křídlo, i když opačně, si ovšem připravilo také Toro Rosso a podobné má i Sauber.

A konečně McLaren pokračuje ve snaze zlepšit zastávky v boxech, takže v Montrealu už má matice integrované do kol na obou nápravách, v Monaku je měl jen na zadních kolech. Toto řešení, které do formule 1 zavedl Mercedes, mají také u Ferrari a Red Bullu. McLaren navíc nadále vylepšuje jednotlivé fáze zastávky v boxech, protože letos zatím patří spíš do průměru a v závodech ho při přezouvání potkal už nejeden problém.

Další článek: Pneumatiky nehrají větší roli než loni, míní Alonso

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10